R, 31.03.2023

Bigbank laseb välja kaheksaprotsendilise intressiga võlakirjad

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bigbank.
Bigbank. Foto: Postimees

Euroopa turgudel digitaalseid pangateenuseid pakkuv Bigbank kuulutas täna Eestis, Lätis ja Leedus välja uue 5 miljoni euro suuruse teise taseme allutatud võlakirjade emissiooni varasema 35 miljoni euro suuruse võlakirjaprogrammi raames.

Teisipäevast kuni 10. veebruarini saavad investorid märkida Bigbanki 10-aastase tähtaja ning kvartaalsete intressimaksetega tagamata allutatud võlakirju, mille aastane intress on kaheksa protsenti. Bigbank plaanib likviidsuse ja vaba kauplemise tagamiseks noteerida juurde emiteeritavad võlakirjad Nasdaq Tallinn börsi Balti võlakirjade nimekirjas.

«Täna üheksal Euroopa riigi turul digitaalse panganduse teenuseid pakkuv ja laenudele spetsialiseerunud Bigbank on mitu aastat olnud Eesti ja kogu Baltikumi kiiremini kasvavate pankade seas. 2022. aastal teenisime auditeerimata andmeil rekordilise 33,7 miljoni euro suuruse puhaskasumi, kasvatades aastaga hoiuste portfelli 52 protsenti ja laenude mahtu 50 protsenti,» kommenteeris Bigbanki juhatuse esimees Martin Länts. «Tahame oma kiiret kasvu kodu- ja ärilaenude vallas jätkata ning võlakirjade pakkumisega kaasatavat lisakapitali kasutame grupi finantseerimiseks vastavalt meie strateegilisele plaanile,» rääkis ta.

Eelmise aasta septembris toimunud Bigbanki avalikul võlakirjaemissioonil märgiti rohkem kui kahekordselt üle ning pank kasutas võimalust suurendada emissioonimahtu 10 miljonilt eurolt 20 miljonile eurole, kusjuures võlakirju märkis üle 1600 investori. Ka käesoleva emissiooni puhul on pangal ülemärkimise korral õigus suurendada emissioonimahtu kuni 15 miljoni euroni ehk 15 000 võlakirjani.

«Bigbankil on hästi diversifeeritud laenuportfell, mis koosneb eraisikute kodu- ja tarbimislaenudest ning äriklientide arendus- ning investeerimislaenudest. Oleme hästi juhitud digitaalsetes kanalites efektiivselt tegutsev kaasaegne pank,» märkis Länts. «Majanduskeskkond näitab märke inflatsiooni vaibumisest ning 10 aastaks fikseeritud 8 protsendi intressiga börsil kaubeldav väärtpaber on kaalumist vääriv instrument oma säästude paigutamiseks,» lisas ta.

Bigbank kavatseb uue strateegia kohaselt järgmise viie aasta jooksul suurendada oma laenuportfelli nii ettevõtete kui eraisikute panganduse osas nii loomuliku kasvu kui ka võimalike ülevõtutehingute kaudu. Olulise muutusena kavatseb pank Läntsi sõnul kliendibaasi laiendamiseks hakata lisaks laenudele pakkuma ka igapäevaste arveldustega seotud teenuseid. Esimese sammuna sel teel hakkas Bigbank eelmise aasta detsembris klientidele väljastama VISA krediitkaarte.

Eelmisel aastal 30 aastapäeva tähistanud Bigbank on Eestist alguse saanud kommertspank, mille bilansimaht ületas 2021. aastal 1 miljardi euro piiri. 30. september 2022 seisuga oli panga bilansimaht kokku 1,5 miljardit eurot ning omakapital 199 miljonit eurot. 2022. aasta neljanda kvartali ja 2022. aasta auditeerimata tulemused avalikustab Bigbank Nasdaqi börsisüsteemi kaudu 28. veebruaril ning 2022. aasta auditeeritud aastaaruande 10. märtsil 2023.

Üheksas riigis tegutseval Bigbankil on kokku 126 000 aktiivset klienti ning üle 500 töötaja. 2022. aasta 1. juulil kinnitas reitinguagentuur Moody’s Bigbankile pikaajalise investeerimisjärgu reitingu Baa3 ja lühiajalise reitingu Prime-3 välis- ja kohalikus vääringus pangahoiustele.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles