Riigiettevõte sõidab päikesepaneeli omanikest üle: alguses meelitame rohepöördega, pärast hakkate mõnusalt maksma! (30)

Liina Laks
, majandusajakirjanik
Copy
Eesti Energia lähtub oma tegevuses pigem börsiettevõtte loogikast, kui mõistmisest, et ollakse elutähtsa teenuse osutaja.
Eesti Energia lähtub oma tegevuses pigem börsiettevõtte loogikast, kui mõistmisest, et ollakse elutähtsa teenuse osutaja. Foto: Konstantin Sednev

Kui energiahinnad kerkima hakkasid, vallandus Eestis buum: tuhanded inimesed ostsid laenurahaga päikesepaneelid, kasutasid odavat elektrit ise ja müüsid teistelegi. Eesti Energia tahab sellele ärile kriipsu peale tõmmata.

Viimastel päevadel on Eesti inimesed postitanud nördinult sotsiaalmeediasse Eesti Energialt saadud kirju uute lepingutingimustega. Muudatus puudutab nn elektri väike- või mikrotootjaid ehk inimesi, kes on sõlminud Eesti Energiaga võrgumüügilepingu. Neil on pisike päikesepark, mille toodetud elektri nad võrku müüa saavad.

Eesti Energia võtab sellelt võrguostult pisikese vaheltkasu ehk marginaali. Kuid nüüd seisis kirjas, et marginaal tõstetakse nii kõrgele, et inimesed peavad halval juhul müümisele veel peale maksma hakkama.

Tagasi üles