Visa naisettevõtjate kasvuraha pälvis arendavate mänguasjade tootja (1)

PM Majandus
Copy
Fotol vasakul Karol Karu ja paremal Dagmar Kork.
Fotol vasakul Karol Karu ja paremal Dagmar Kork. Foto: Visa

Eestis pälvis naisettevõtjatele suunatud Visa programmi 10 000-eurose kasvuraha Nupu Learning OÜ, mis toodab arendavaid mänguasju.

Sügisel said naisettevõtjad kandideerida Visa programmis She's Next, mille eesmärk on suurendada naisettevõtjate nähtavust ja parandada nende juurdepääsu rahastusele. Lisaks 10 000-eurosele kasvurahale ja 5000-eurosele turundustoetusele saavad neli võitjat aasta aega osaleda IFundWomeni kaudu toimuvas ärinõustamises, teatas Visa.

Kasvuraha taotlemiseks Eestis pidi ettevõte olema siin registreeritud, tegutsenud vähemalt ühe aasta, omama digitaalset või füüsilist tegevuskohta ning kuuluma vähemalt 51 protsendi ulatuses naisele. 30. septembril lõppenud kandideerimisvoorus saabus palju taotlusi üle terve Eesti.

«Oleme uskumatult õnnelikud, et algatus võeti niivõrd hästi vastu,» ütles Visa Põhja- ja Baltimaade turundusjuht Elena Fadejeva. «Ülemaailmse maksevõrgustiku tugevus koos kohalike teadmistega annab võimaluse panustada vahendeid ja ressursse, mis aitavad rohkematel naisettevõtjatel astuda oma äritegevuses järgmine samm.»

Kohalik Visa žürii valis Balti riikides välja neli kasvuraha saajat. Eestis pälvis kasvuraha arendavaid mänguasju tootev Nupu Learning, mille omanikud on kolme lapse ema Dagmar Kork ja tema sõber Karol Karu, kel on kaks tütart.

Ettevõtmine kasvas välja Dagmar Korgi soovist oma lapsele värve õpetada. Nimelt ei leidnud Kork oma lapsele värve õpetama hakates tooteid, mis võimaldaksid seda teha loovalt ja kaasahaaravalt. Nupu kaubamärgi peamised tooted on magnettahvlitel põhinevad õppekomplektid, mis on samaaegselt nii lõbusad kui ka õpetlikud.

Balti riikides käivitus She’s Nexti algatus koos Luminoriga eelmisel aastal. Lätis pälvisid kasvuraha kaks ettevõtet: vintage-riideid müüv Northern Grip ja Rume Kids, mis on keskendunud kvaliteetsele ja keskkonnasõbralikule lastemööblile. Leedu kasvuraha võitis Bosaddo, mis toodab professionaalsete balletitantsijatele soojendusriideid.

She’s Next on uusim Visa algatustest, mis keskenduvad soolisele võrdõiguslikkusele ja kaasamisele. Programm käivitus esmakordselt Baltikumis ja Põhjmaades eelmise aasta augustis, kuid seda on ellu viidud ka mujal maailmas, näiteks USA-s, Kanadas, Poolas ja Iirimaal. Alates 2020. aastast on Visa She’s Nexti algatuse abil toetanud naisettevõtjaid kokku 2,87 miljoni dollariga.

Visa on juhtiv digitaalsete maksete pakkuja, muutes tehingud lihtsamaks nii tarbijate, müüjate, finants- kui ka valitsusasutuste vahel enam kui 200 riigis.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles