L, 4.02.2023

Alexela teeb börsile minekuks ettevalmistusi

Kaja Koovit
, majandustoimetuse juhataja
Alexela teeb börsile minekuks ettevalmistusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hans Pajoma.
Hans Pajoma. Foto: Erakogu/ Alexela

Energiakontsern Alexela Varahaldus korrastab ja lihtsustab oma struktuuri, muudab haldusfirmade nime ning eristab selgelt oma tegevusvaldkonnad, et osa ettevõttest börsile viia. 

«Kontserni struktuuri ümberkorraldamise eesmärk on lihtsustada ning selgemalt eristada üksteisest erinevate valdkondade tegevused. Viime nüüd vormi sisule vastavaks, korrastame oma ettevõtete grupi ülesehitust ja muudame seda arusaadavamaks,» lausus kontserni emaettevõtte AVH Grupp ASi juhatuse liige ja tegevjuht Hans Pajoma.

Kontserni emaettevõte Alexela Varahalduse AS saab uueks nimeks AVH Grupp AS ning see jääb jätkuvalt kogu kontserni emaettevõtteks. Alexela AS keskendub energiaäri, Bestnet AS metallitööstuse ja B2G Grupp OÜ (varasem Alexela Group OÜ) keemiatööstuse arendamisele.

Ettevõte tõdeb, et Alexela on kasvanud kütuste jaemüügi ettevõttest mitmekülgseks energiakontserniks ja võtnud selge suuna taastuvenergia arendamisele nii biometaani kui päikese- ja tuuleenergia tootmisüksuste järjepideva rajamise näol.

«Nime- ja struktuurimuutused on üks samm paljudest jätkutegevustest, mille kaugem siht on noteerida Alexela aktsiad Tallinna börsil,» tähendas Pajoma.

Postimehele teadaolevalt läbirääkimised võimalike suuremate investoritega käivad ja ettevõte plaanib börsile jõuda lähiajal.

Juba 2020. aasta mais selgitas toonane Alexela Grupi juhatuse esimees Andreas Laane kontserni muudatusi börsile mineku plaanidega. Ka toona ei avaldanud Laane konkreetset ajaplaani, põhjendades seda koroonapandeemia põhjustatud segadusega.

Ka praegu ei ole selge, kas lähiajal võiks tähendada seda aastat või mitte, sest kõik sõltub turgudel toimuvast. 

AVH Grupp koondab enda alla kolm suurt valdkonda: energeetikaga tegeleva Alexela, metallitööstus Bestnet Groupi ning põlevkivikeemiale keskendunud B2G Grupp, mille suurim ettevõte on Kiviõli Keemiatööstus. AVH Gruppi kuuluvad ettevõtted on tööandjaks rohkem kui 1200-le inimesele. 

Alexela on eestimaine rohenovaator, mis arendab jätkusuutlikku tanklavõrgustikku läbi biometaani, LNG, elektri ja lähitulevikus vesiniku tankimisvõimaluse loomise. Alexela toodab ringmajanduse põhimõttel biometaani ning rajab päikese- ja tuuleparke. Lisaks opereerib ettevõte koos partneritega Soomes Haminas LNG terminali ning arendab Paldiskis Energiasalve nime kandvat taastuvenergia vesisalvestit. 

Bestnet gruppi kuuluvate ettevõtete ampluaasse kuulub lai valik erinevaid metallkonstruktsioonide pinnatöötlusmeetodeid. Bestnet toodab ka kerghaagiseid, mille tuntuimad esindajad Eesti turul kannavad Tiki kaubamärki. Suurem osa kontserni toodangust eksporditakse.

B2G Grupp suurimaks ettevõtteks on 100-aastaase ajalooga Kiviõli Keemiatööstus, mille fookuses on olnud põlevkivi kaevandamine ja väärindamine olles samas oluline tööandja Ida-Virumaal. Ettevõtte ambitsiooniks on muutuda ringmajanduse põhimõttel toimivaks keemiaettevõtteks väärindades põlevkivi uudsete tehnoloogiate abil.

Märksõnad
Tagasi üles