Kinnisvara24: mullu huvitasid enim mereäärsete suurmajade kuulutused

BNS
Copy
Kortermajad Noblessneris. Pilt on illustratiivne.
Kortermajad Noblessneris. Pilt on illustratiivne. Foto: Sander Ilvest

Portaali Kinnisvara24 aastakokkuvõtte järgi vaatasid eelmisel aastal kinnisvarahuvilised kõige rohkem Harjumaal mere ääres asuvate suurte eramute müügikuulutusi, kuid enim ostu-müügitehinguid tehti ikkagi Tallinna ja selle lähiümbruse korteritega.

«Kõikide maakondade statistika näitab, et enim pakkus inimestele huvi eramajade müügikuulutused, kuid tehinguid tehti mullu kõige rohkem ikkagi korteritega,» märkis Kinnisvara24 tegevjuht Urmas Uibomäe pressiteates. Tema sõnul soovib eestimaalane endale privaatset eluaset, kuid paraku seavad inimeste võimalused kodu valikule piirid.

Kõige suuremat huvi tunti eelmisel aastal Viimsis Pringi külas asuva 1,7 miljonit eurot maksnud funktsionaalse arhitektuuri ja välibasseiniga villa vastu. Sellega konkureeris populaarsuselt üle nelja korra odavam maja Pirita rannarajoonis.

Kinnisvara24 portaalis pälvis teistest kuulutustest rohkem huvi ka neljatoaline maakodu stiilis korter Kaerepere alevikus Rapla maakonnas, mis pälvis ka «Meie kodu 2018» ilusaima kodu valimisel teise koha.

Uibomäe sõnul on inimesed hakanud üha rohkem vaatama kinnisvara väljaspool Harjumaad, sest seal on hinnad kordades odavamad. Näiteks võrreldes Viimsi ja Pirita majadega oli Kaerepere korteri ruutmeetri hind kolm korda madalam.

Läinud aastal mõjutas kinnisvaraturgu nii energiakriis kui Ukraina sõda. Aasta alguses langes portaalis müügis olevate kinnisvaraobjektide arv esimest korda üle kümne aasta. Pärast seda turg taastus ning iga kuuga pakkumiste arv kasvas, mis väljendus müügikuulutuste arvu kasvus. Uibomäe sõnul on enim kuulutajatena lisandunud eraisikutest kinnisvaraomanikke ning objektidest majaosade ja korterite kuulutusi.

Ta lisas, et juba sügisest hakkas inimeste ostuhuvi pärssima suur inflatsioon ja euribori kasv. «Inimesed on muutunud kodu ostes ettevaatlikuks ja jälgivad, kas kinnisvaraturul võivad hinnad veelgi langeda ning milliseks kujuneb euribor,» nentis Kinnisvara24 tegevjuht.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles