N, 7.12.2023

Äripindade hinnad on tõusnud kolmandiku võrra

BNS
Copy
Äripinnad Tallinna kesklinnas Pärnu maantee alguses.
Äripinnad Tallinna kesklinnas Pärnu maantee alguses. Foto: Raul Mee

Kinnisvaraportaalis kv.ee pakuti neljapäevase seisuga müügiks 318 Tallinna äripinda keskmise hinnaga 2692 eurot ruutmeetrist. Aasta varasemaga võrreldes on äripindade müügipakkumiste arv suurenenud 17 protsendi võrra ja hinnad 33 protsendi võrra.

Enamikus Tallinna linnaosades on äripindade müügipakkumiste arv aasta varasemaga võrreldes suurenenud. Enim suurenes pakkumiste arv Põhja-Tallinnas, kus see kerkis koguni 106 protsendi võrra. Järgnesid Lasnamäe 67 protsendiga ja Vanalinn 57 protsendiga, selgub kv.ee turuülevaatest.

Vaid Haaberstis ja Kristiines on müügipakkumisi kinnisvaraportaalis kv.ee vähemaks jäänud, neis piirkondades vähenes pakkumiste arv vastavalt 39 ja 32 protsenti.

Äripindade müügipakkumiste keskmine hind ei ole aasta varasemaga võrreldes suurenenud ainult Mustamäe linnaosas, kus see vähenes koguni 33 protsenti. Muudes linnaosades on hinnad enamasti lausa kahekohalise protsendimäära võrra ülespoole läinud. Enim tõusid hinnad Põhja-Tallinnas – koguni kaks ja pool korda. Kesklinnas oli hinnatõus 31 protsenti ja Vanalinnas 17 protsenti.

Suurima äripindade müügipakkumiste arvuga piirkond kv.ee-s on Tallinna kesklinna linnaosa, kus neljapäevase seisuga oli 110 müügipakkumist keskmise ruutmeetri hinnaga 2641 eurot.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles