N, 7.12.2023

Kaubamaja ja Viru keskus lühendavad lahtiolekuaegu

PM Majandus
Copy
Viru keskuse juht Gertti Kogermann.
Viru keskuse juht Gertti Kogermann. Foto: Taavi Sepp

Tallinna kaubamaja ja Viru keskust sai siiani külastada esmaspäeva hommikust pühapäeva hilisõhtuni. Sellest aastast võeti vastu ühine otsus muuta pühapäevaseid lahtiolekuaegasid ja sulgeda poed endisest 2 tundi varem.

Tallinna kaubamaja ja Viru keskuse kauplused on pühapäeviti avatud kella 10–19. Kaubamaja Toidumaailm jääb endiselt avatuks kella 9–22.

Kaubamaja tegevjuht Erkki Laugus ütles, et Eestis on kaupluste lahtiolekuajad Euroopa Liidus ühed pikemad. «Üldiselt on meil arusaam, et kaubanduskeskusesse peab pääsema iga päev ja igal ajal. Samas laiemalt maailmas ringi vaadates ei ole see kõige tavapärasem,» selgitas ta.

«On riike, kus pühapäev on tõesti püha päev ja kõik poed, ka toidupoed on kinni. Eestlastele oleks selline lähenemine liiga äärmuslik, harjumuse jõud on ikkagi suur. Nii et meie kaubamaja pühapäevaks kinni ei pane, küll aga vähendame õhtuseid lahtiolekuaegu. Olgem ausad, tegelikult meeldib meile kõigile pühapäeva õhtuti rahulikult kodus olla,» põhjendas Laugus.

Sama seisukohta jagab Viru keskuse juht Gertti Kogermann, kes tõi välja ka majandusliku aspekti. «Keskuse varasemal sulgemisel on väike positiivne mõju ka kuludele, eelkõige läbi elektrienergia säästu – aga see ei olnud lahiolekuaegade lühendamisel kindlasti määrava tähtsusega,» ütles Kogermann.

Ta lisas, et veidi planeerides ei jää loodetavasti ükski oluline ost tegemata ja kliendid saavad täiendavat aega pühendada lähedastele.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles