Michal kahtlustab Keskerakonna plaani
Tallinna linnavolikogu aseesimees Kristen Michal, kes kuulub linnas opositsioonis olevasse Reformierakonda, linnaosavalitsuste kaotamist ei poolda. Ta kahtlustab, et tegemist võib olla Keskerakonna plaaniga, mida nad üritavad taaselustada.
«Kurb kuulda, kui Keskerakond pole endiselt matnud maha skeemi kaotada otsustamisel linnaosad, mis neil 2009. aastal järjekordse skandaali mätsimiseks tekkis,» ütles Michal Postimehele.
Postimees ei väitnud küsimuse esitamisel, et tegemist võib olla Keskerakonna plaaniga.
«Otsustamine peab olema inimestele lähemal, mitte kaugemal – nagu mugavusest meeldiks linnavalitsuse bürokraatidele,» lisas Michal.
Linnaosades tuleks muidugi ametist vabastada poliitiliselt sokutatud tegelased, kuid kohapealset elu puudutavad otsused ja otsustajad peavad olema inimestele kättesaadavad ja lähedal.

Kristen Michal
Linnatöötaja kahtlustusele, et linnaosavalitsustes tekitatakse parteikaaslastele töökohti, vastas Michal: «Linnaosades tuleks muidugi ametist vabastada poliitiliselt sokutatud tegelased, kuid kohapealset elu puudutavad otsused ja otsustajad peavad olema inimestele kättesaadavad ja lähedal.»
Tema meelest tuleks linnaosakogudele ressurssi juurde anda. Linnaosakogud on demokraatlikult valitud ning nendes on nii koalitsiooni kui ka opositsiooni esindajad. Linnaosakogude liikmed oma tegevuse eest palka ei saa.
Michal oli aastatel 2002–2003 Kesklinna linnaosa vanem.
Kõlvart: linnaosade kaotamist pole arutatud
Tallinna linnapea Mihhail Kõrvart selgitab, et mõni Tallinna linnaosa on suurem kui enamik Eesti linnu ning ülesanded linnaosavalitsuste ning ametite vahel on jagatud.
Linnaosavalitsuste roll kohaliku elu korraldamisel ei tähenda tema sõnul ainult tööd teenindussaalides, vaid eelkõige kohalike murede lahendamist, alates heakorrast, kvartalisiseste teede remondist kuni sotsiaalteenuste ja toetuste korraldamiseni.