K, 4.10.2023

Sikkut ootab Elektrilevilt saarlastele heldet valuraha

BNS
Facebook
Comments
Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.
Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut. Foto: Tairo Lutter

Elektrilevi võiks möödunud aasta lõpus Hiiu- ja Saaremaad tabanud elektrikatkestuse kulude hüvitamisel olla seaduses nõutust pigem heldem, ütles majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.

«Mõelda sellele, mis inimesed seal läbi elasid, olles üheksa, kümme päeva järjest elektrita. Selle asemel, et väga näpuga järge ajada, siis selline heldem lähenemine tuleks võtta,» ütles minister pressikonverentsil.

Tema hinnangul on praegune hüvitamise kord ühelt poolt küll mõistlik, kuid summad on väikesed.

Sikkut möönis, et nende kulude puhul, mis ei mahu ettenähtud hüvitamise korra raamesse, võiks olla kaks lahendust: kas rahandusminister teeb omaniku esindajana ettepaneku teatud hüvitiseks või kuludeks, või hüvitatakse eraisikute, ettevõtete ja omavalitsuste kulutused kütusele, generaatoritele või muule elektrivarustuse tagamiseks vajalikule valitsuse reservist.

«Kui tegemist on kriisiolukorraga, siis see reserv ongi mõeldud seda tüüpi erakorraliste kulude tegemiseks,» lisas minister.

Rahandusminister Annely Akkermanni hinnangul peaks elektrikatkestused olema siiski pakkuja poolt kindlustatud. «Minu arvates on see pigem riskide kindlustamise küsimus, kui riigieelarve küsimus, need hüvitised,» ütles ta.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles