Lugeja küsib: kas alampalga tõusu pärast tuleb kõik töölepingud ümber teha?

PM Majandus
Copy
CV.ee: 39 protsenti töötajatest kardab, et lähiajal öeldakse nende tööleping üles või neid koondatakse. Pilt on illustratiivne.
CV.ee: 39 protsenti töötajatest kardab, et lähiajal öeldakse nende tööleping üles või neid koondatakse. Pilt on illustratiivne. Foto: Aivar Aotäht

Alates 1. jaanuarist kerkis töötasu alammäär 654 eurolt 725 eurole kuus. Tööinspektsiooni on tulnud kirjad, milles uuritakse, kas töölepingud tuleb nüüd ümber kirjutada.

Tööinspektsiooni juhtiv nõustamisjurist Vladimir Logatšev annab mõista, et töölepinguid ümber kirjutama ei pea, aga töötasu tuleb ikkagi maksta nii palju kui alampalgaseadus ette näeb.

«Vastavalt töölepingu seadusele lepivad töötaja ja tööandja töölepingu kirjalikus dokumendis kokku töötasu suuruses. Alates 1. jaanuarist 2023 on kuutasu alammääraks täistööajaga töötamise korral 725 eurot ja tunnitasu alammääraks 4,30 eurot. Vabariigi Valitsuse kehtestatud alammäärast madalamat töötasu maksta ei tohi,» ütles Logatšev.

Logatšev soovitab lepingutesse kirja panna töötajale makstava töötasu alammäära ning selle hetkel olev suurus. Juurde peaks lisama selgituse, et töötasu alammäära muutumisel saab töötaja töötasu uue määra alusel. Samuti võiks märkida, kust leida infot kehtiva töötasu alammäära kohta.

«Kui alammäär muutub, siis peab tööandja töötajatele sellest ka teada andma näiteks e-kirjaga või teatega kõigile töötajatele kättesaadavas infosüsteemis. On oluline, et info jõuaks töötajateni. Töölepinguid muutma ei pea,» ütles Logatšev, kes rõhutas, et töötajal on igal juhul õigus töötasu alammäära tõusule, isegi kui tööandja pole võtnud vaevaks töötajaid sellest teavitada.

Töötasu alammäär muutus 1. jaanuarist 2023, mis tähendab, et 2022. aasta detsembrikuu töötasu arvestatakse veel 2022. aasta alammäära (654 eurot) alusel.

Tagasi üles