P, 2.04.2023

Ryanairi töötajate streik Belgias suurendab aastavahetuse kaost

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ryanairi lennuk.
Ryanairi lennuk. Foto: Ints Kalnins

Belgia baseeruvad lennufirma Ryanair salongiteenindajad plaanivad aastavahetuse ajaks streiki, teatasid reedel ametiühingud.

Suurem osa Iiri lennufirma Ryanair 450 teenindajast Belgias peatavad oma töö 30. ja 31. detsembril ning 1. jaanuaril. Samuti kavatsetakse streikida järgneval nädalavahetusel 7. ja 8. jaanuaril, kinnitasid ametiühingud CNE ja AVC Puls.

Streik mõjutab peamiselt Charleroi' lennujaama, kus tühistatakse arvatavalt mitu Ryanairi lendu.

See puudutab 15 Ryanairi lennukit, ütles ametiühingutegelane Didier Lebbe. Tema sõnul väheneb Belgiasse ja Belgiast startivate lendude arv poole võrra.

Ryanairi lennukid teistes riikides ei ole otsusest mõjutatud, ütles ta.

Ryanair on Euroopa suurim lennufirma reisijate arvu poolest.

Streik suurendab reisikaost Suurbritannias ja Prantsusmaal, kus raudteetöötajad alustasid reedel pühade nädalavahetuse streiki, nõudes suuremat palka inflatsiooni tõttu. Briti piirivalve passikontrolli töötajad peavad aasta lõpuni streiki, välja arvatud 27. detsembril.

Ryanairi streikivad töötajad Belgias nõuavad, et lennufirma täidaks Belgia tööjõuseadusi.

Ametiühingud süüdistavad Ryanairi oma Belgia personali survestamises, et nad töötaksid ka teistes Euroopa lennujaamades.

Samuti süüdistatakse lennufirmat oma palkade ebatõeses deklareerimises Belgia võimudele ning vahel palkade maksmist alla Belgias kehtestatud miinimumi.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles