Seetõttu värvatakse üha aktiivsemalt talente just väljastpoolt Eestist. Krinpuse sõnul on 30 protsenti tehnilistest töötajatest tulnud ettevõttesse välisriikidest: peamiselt naaberriikidest, aga ka Ukrainast, Inglismaalt, Lõuna-Aafrikast ja Ameerikast. «Meil töötab inimesi enam kui 20 erinevast riigist,» lisab ta.
Krinpuse sõnul on paljud välismaalased jõudnud Magnetic MROsse tööle tänu headele soovitustele ning kontaktivõrgustikule. «Lennunduses toimub inimeste värbamine väga palju n-ö soovituste kaudu. Kindlasti aitavad kaasa ka erinevad tööportaalid ning meie ettevõttesisene ekspertteadmine.»
Et välisvärbamine moodustab ettevõttesse töötajate leidmisest märkimisväärse osa, on ka Magnetic MRO põrkunud kokku Eesti seadustest tulenevate piirangutega. «Nagu kõigil teistel ettevõtetel, kes pole IT-ettevõtted, on ka meil probleeme elamislubade saamisega. Kui õigel ajal jaole ei saa, võib juhtuda, et kvoot saab silmapilkselt täis. See on pannud piirangu näiteks väljastpoolt Euroopat inimeste värbamisele,» selgitab Krinpus.
Ettevõte pakub ka lühiajalise töötamise võimalust, kuid Krinpuse sõnul ei anna see välistalentidele kindlustunnet ning pole seega ka atraktiivne. «Meie valdkonnas on kandidaadid tihti skeptilised vaid lühiajaliste viisade puhul ja ei võta kolimist ette enne kui n-ö kindlat ja pikaajalist pakkumist ei ole,» selgitab Krinpus.
Rohkem ingliskeelseid õppekavasid
Magnetic MRO personalijuhi sõnul tuleks leevendada välismaalaste seaduses sätestatud palganõuet. Täna on välismaalasest töötajate palgakriteeriumiks kehtestatud 1,5 kordne Eesti keskmise palga määr, kuid Krinpuse sõnul aitaks kindlasti kaasa, kui palganõuet alandatakse ühekordse keskmise palgani. «See võimaldaks lihtsamini sisse tuua oskustööjõudu kolmandatest riikidest ning on aus ka kohaliku tööjõu suhtes,» lisab Krinpus.