R, 24.03.2023

Riigilaevastiku peadirektoriks saab Andres Laasma

Postimees
Riigilaevastiku peadirektoriks saab Andres Laasma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Andres Laasma.
Andres Laasma. Foto: Erakogu

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium kinnitas ametisse riigilaevastiku põhipersonali. Asutuse peadirektoriks saab merendusvaldkonna tippjuhi taustaga Andres Laasma.

Lisaks valdkondlikule taustale on Laasma tugevuseks ka suurte meeskondade juhtimise kogemus – nii merel kui ka maismaal, põhjendas majandus- ja taristuminister Riina Sikkut (SDE). Laasma on lõpetanud Eesti Mereakadeemia magistrantuuri ning omandab merendusvaldkonna doktorikraadi Tallinna Tehnikaülikoolis.

Riigilaevastikus toetavad peadirektorit viis valdkondlikku juhti. Planeerimise ja tehnilise halduse teenistuse direktorina asub tööle Neeme Muru, kellel on kõrgem laevamehaanika inseneri mereharidus ja pikk kompetents nii laevaehituse juhina Baltic Workboatsis kui ka laevade tehnilise käitamise korraldajana ASis Eesti Loots.

Eesti Maaülikooli majandusharidusega Anu Angerjas hakkab riigilaevastikus pidama tugiteenuste teenistuse direktori ametikohta. Peajuristina asub ametisse Tartu Ülikooli õigusteaduse magistrikraadiga Katrin Andre, kel on kogemus MKMi merendus- ja transpordivaldkonna õiguse asjatundjana.

Riigilaevastiku kvaliteedijuhiks saab Eesti Mereakadeemia laevajuhi ja Tartu Ülikooli õigusteaduse haridusega Andro Kivistik ning õigusteaduse magister Elina Siimon asub tööle asutuse personalijuhina. 

Riigilaevastik tegeleb veesõidukite ja ujuvmärgistuse haldamise, jäämurdetööde pakkumise ning lootsiteenuse osutamise ja arendamisega. Põhieesmärk on majandada ning arendada riigile kuuluvaid veesõidukeid kuluefektiivsemalt ja kvaliteetsemalt.

Asutus alustab tööd uue aasta algusest. Ülesannete täiemahulist täitmist plaanitakse alustada tuleva aasta 1. juulist.

Kriitikanooled 

Uuest aastast tööle asuv riigilaevastik sai teravat kriitikat nii politsei- ja piirivalveametilt kui ka kaitseministeeriumilt: näiteks PPA hinnangul sisaldasid MKMi saadetud dokumendid manipuleerivaid ja eksitavaid andmeid ning olid seetõttu puudulikud. 

Kaitseministeerium tõstatas oma etteheitvas kirjas aga küsimuse, kas riigilaevastik võib või lausa peab kaitseväge merereostustõrjes toetama.

Märksõnad
Tagasi üles