L, 4.02.2023

EL on külmutanud sõja tõttu 19 miljardi euro ulatuses vara

EL on külmutanud sõja tõttu 19 miljardi euro ulatuses vara
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ühed silmapaistvamad külmutatud varad on oligarhide luksusjahid. Pildil itaallaste poolt külmutatud megajaht Lena, mis kuulub oligarh Gennadi Timtšenkole.
Ühed silmapaistvamad külmutatud varad on oligarhide luksusjahid. Pildil itaallaste poolt külmutatud megajaht Lena, mis kuulub oligarh Gennadi Timtšenkole. Foto: Fabrizio Tenerelli

Euroopa Liidu liikmesriigid on eesotsas Belgia ja Luksemburgiga külmutanud 18,9 miljardi euro ulatuses Vene oligarhide ja institutsioonide vara seoses Venemaa sõjaga Ukrainas, teatas Brüssel.

Belgia on külmutanud vara 3,5 miljardi euro väärtuses, järgnevad Luksemburg 2,5 miljardiga, Itaalia 2,3 miljardiga ning Saksamaa 2,2 miljardi euroga, näitab Euroopa Liidu statistika.

Iirimaa, Austria, Prantsusmaa ja Hispaania on ülejäänud 27-liikmelise bloki riigid, kes on külmutanud enam kui miljard eurot, näitavad 25. novembri andmed.

Euroopa Liit on kehtestanud mitu sanktsioonilainet Venemaa majanduse vastu alates Moskva sisetungist Ukrainasse veebruaris.

Mõned EL-i riigid on teatanud suures koguses külmutatud varadest, teised aga mitte.

Rikastele investoritele nõndanimetatud kuldpasside skeemi pakkunud Malta on blokeerinud vaid 146 558 euro ulatuses vara ning on nimekirjas viimane. Tagant teine on Kreeka 212 201 euroga.

Kokku on EL-i reisikeelu saanud ning varad külmutatud 1241 füüsilisel ja 118 juriidilisel isikul.

Euroopa Komisjon teatas neljapäeval liikmesriikidele, et varade külmutamine on kohustuslik ning samuti selle kohta aruandluse esitamine.

Samas on edastatud teave ja selle sagedus liikmesriikide seas ebaühtlane, seisis pöördumises. «See õõnestab meie kollektiivset jõupingutust,» öeldi.

Euroopa Liit kaalub hetkel ettepanekuid, kuidas rakendada külmutatud Vene vahendeid, et aidata maksta Ukraina ülesehitamise eest.

Märksõnad
Tagasi üles