L, 28.01.2023

Bolti tõukerataste kasutus kasvas aastaga kaks korda

Toimetas Carl-Robert Puhm
Bolti tõukerataste kasutus kasvas aastaga kaks korda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bolti tõuks lumes. Foto illustreeriv
Bolti tõuks lumes. Foto illustreeriv Foto: Marko Saarm

Bolti teatel sõideti Eestis nende elektiliste tõuke- ja jalgratastega ligi kaheksa miljonit kilomeetrit, mida on umbes kaks korda rohkem kui mullu.

Bolti tõukerataste spetsialist Aleksandr Lilišentsev märkis, et sel hooajal toodi tänavatele ka elektrilised jalgrattad ja üldiselt on kergliikurite laenutus olnud väga edukas. «Näeme, et inimesed on tõukeratta kui liikumisvahendi üha enam omaks võtnud ning näevad, et lühikeste vahemaade läbimiseks on tõuke- või jalgratas mugavam kui auto,» ütles Lilišentsev.

Samas rõhutas tõukerataste spetsialist, et palju tööd on veel teha tõukerataste ohutuse ja sõitjate harimise nimel. «Tõukerattad on tulnud linnadesse selleks, et jääda ning peame jätkama tööd sõitjate ja kaasliiklejate ohutu liikluskäitumise teadlikkuse tõstmise nimel. Seega tuletame veelkord meelde, et tõukeratas on mõeldud sõitmiseks ühele inimesele, tasub kanda kiivrit ning kinni pidada liiklusreeglitest,» rõhutas Lilišentsev.

Tõukerataste hooaeg numbrites:

  • Kogu hooaja vältel sõideti Eestis Bolti tõukeratastega ligi 8 miljonit kilomeetrit ehk 200 tiiru ümber maakera
  • Tõukerataste kasutajate hulk suurenes kolmandiku võrra
  • Kõige pikem sõit, mis Bolti tõukerattaga sel hooajal tehti, oli 45,8 kilomeetrit.
  • Tõukerataste kõige innukam kasutaja tegi kokku 2352 sõitu ehk kuus sõitu päevas
  • Ühe kasutaja läbitud suurim kilometraaž aasta jooksul kokku oli 2862 kilomeetrit ehk ta võinuks sõita otse Tallinnast Rooma.
  • Keskmine tõukerattaga sõitja on 29-aastane

Bolti teatel on neil hetkel arendamises ja testimises joobeseisundis sõitmise ennetamise, pidurdamisel libisemise tuvastamise ja tandemsõidu ennetamise funktsioonid. «Katsetame tandemsõidu ennetamise funktsiooni alates suvest ning oleme juba näinud muutusi sõitjate käitumises. Võrreldes augustikuuga tuvastas meie tehisintellektil põhinev hoiatussüsteem novembris 30 protsenti vähem kahekesi tõukerattaga sõitmisi, mis omakorda näitab sõitjate liiklusohutumat käitumist,» lisas Lilišentsev.

Bolti tõukerattaid saab laenutada üheteistkümnes Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Kohtla-Järvel, Narvas, Jõhvis, Rakveres, Viljandis, Võrus ja Kuressaares. Elektrilised jalg- ja tõukerattad naasevad kõikidesse linnadesse siis, kui ilmastikuolud seda võimaldavad. 

Märksõnad
Tagasi üles