L, 4.02.2023

Kütusehind tanklates langes 9 kuu madalaimale tasemele

Kütusehind tanklates langes 9 kuu madalaimale tasemele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4

Maailmaturu toornafta hinnalanguse tõttu langetasid Eesti kütusemüüjad täna mootorikütuste hindu. 

Näiteks Circle K tanklates on alates tänasest bensiini kui ka diislikütuse uus jaehind on 1,759 eurot liitri eest.

«Viimaste päevade maailmaturu toornafta hinnad on languses, mis võimaldas Circle K-l langetada nii mootorikütuse kui diislikütuse hindu kõikides Eesti teenindusjaamades. Maailmaturu hinnalangust mõjutavad praegu peamiselt nii Euroopa kasvanud laovarud kui ka nõudluse vähenemine,» lausus Circle K Eesti mootorikütuste hinnastamisjuht Indrek Sassi.

Varem maksis bensiin 95 Circle K tanklates 1,799 eurot/l ja diislikütus 1,859 eurot/l.

AS Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna kommenteeris BNS-ile, et ka nende teeninindusjaamade kütusehinnad langesid. Kärsna sõnul on maailmaturuhinnad olnud languses novembrikuu algusest. «Langust on peamiselt vedanud tarbimise nõudluse langus, mis on tulenenud jätkuvalt kestvast koroonaviirusega tingitud piirangutest Hiinas ja kõrgest inflatsioonist. Eesti tanklates langesid hinnad novembri kuu jooksul 12 senti liitri kohta,» sõnas ta.

«Detsembri alguses olid turud äraootaval seisukohal, millise hinnalae seavad Euroopa Liit ja G7 Venemaa naftale, samuti millise otsuse tootmise mahtude kohta teeb OPEC+ ning kuidas mõjutab turgu Venemaa naftale seatud Euroopa Liidu poolne embargo. Hinnad liikusid sellel perioodil päevade lõikes mõlemas suunas,» märkis Kärsna.

OPEC+ otsus jätkata nafta tootmist samas mahus ning Venemaa nafta hinnalagi 60 dollarit barreli kohta vastasid tema sõnul turu ootustele ning neist otsustest ei tekkinud turul nõudluse kasvu.

Märksõnad
Tagasi üles