1000 Tallinna Vee klienti saavad aasta lõpuks kaugloetava veearvesti

PM Majandus
Copy
Tallinna Vesi.
Tallinna Vesi. Foto: Sander Ilvest

AS Tallinna Vesi läheb järk-järgult üle kaugloetavatele veearvestitele – esimene suurem partii nutiarvesteid jõudis Eestisse novembri lõpus ja 1000 ettevõtte klienti saavad uue kaugloetava arvesti juba enne aasta lõppu.

AS Tallinna Vesi veekvaliteedi juhi Kristiina Sooviku sõnul asus ettevõte kaugloetavaid veearvesteid paigaldama korralise veearvestite taatlusplaani alusel. See tähendab, et esmajärjekorras saavad uue arvesti need kliendid, kelle viimasest taatlusest on möödumas viis aastat. Kliendid ei pea arvesti vahetamiseks ise midagi tegema – Tallinna Vesi võtab nendega ise ühendust ja lepib kokku aja arvesti vahetamiseks. Veearvesti vahetamine on klientide jaoks tasuta.

Üleminek kaugloetavatele arvestitele toimub järk-järgult vastavalt nutiarvestite tarnehanke võitnud partneri Telia tarneplaanile. Tallinna Veel on 24 00 lepingulist klienti ja hiljemalt 2026. aastaks asendatakse kõikide klientide veearvestid kaugloetavatega.

Nutiarvestite paigaldusega alustati suvel, aga kiipide puudus põhjustas tarneraskusi ning esimene suurem partii kaugloetavaid arvesteid jõudis Eestisse novembri lõpuks. «Et arvestid võimalikult kiiresti ümber vahetada, paigaldame 2022. aasta lõpuni nutiarvesteid ka nädalavahetustel,» lisas Soovik.

Kaugloetavad veearvestid töötavad mobiilside tehnoloogial. Nutiarvesti suudab iseseisvalt kauglugemise teel kliendi veetarbimise andmeid koguda ja edastada need automaatselt vee-ettevõttele. Nutiarvesti peamiseks eeliseks on andmete edastamise kiirus ja täpsus, aga ka turvalisus ja töökindlus. Lisaks tarbimisandmetele edastab nutikas arvesti infot ka rikete ja vee väärkasutamise kohta.

Tallinna Vesi viis 2021. aastal läbi pilootprojekti, et leida kaugloetavatele arvestitele üleminekuks töökindlaim lahendus. Pilootprojekti raames valiti välja kõige kaasaegsem ehk NBIoT lahenduse, mis on madala energiakuluga ja toimib väga suurel maa-alal. See ei nõua ettevõttelt eraldi investeeringuid võrgu väljaehitusel, vaid arvesti kasutab Telia võrku.

Oluline info Tallinna Vee klientidele seoses kaugloetavate veearvestite paigaldamisega:

Kaugloetavad veearvestid paigaldatakse kõikidele eraisikutele ja ettevõtetele, kes on sõlminud otselepingu Tallinna Veega.

Korterelamute puhul on otselepingu Tallinna Veega sõlminud korteriühistu, kelle peaveearvesti asendatakse kaugloetavaga.

Korterites kasutusel olevate vaheveearvestite hooldamise, paigaldamise ja kontrolliga tegeleb korteriühistu.

Paljudes uuemates kortermajades on juba kasutusel kaugloetavad arvestid. Vanemate korterelamute elanikud saavad küsida korteriühistult infot selle kohta, kas ühistul on plaanis üle minna kaugloetavatele arvestitele.

Kaugloetav veearvesti paigaldatakse veemõõdusõlme, mis on tehniliselt korras ja vastab Tallinna Vee tehnilistele nõuetele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles