K, 1.02.2023

Kasvav pakkumiste hulk üüriturul surub hindu alla

BNS
Kasvav pakkumiste hulk üüriturul surub hindu alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti keskmist palka teenivale inimesele jääb suur osa kesklinna üürikorteritest kõrge või väga kõrge üürihinna tõttu kättesaamatuks.
Eesti keskmist palka teenivale inimesele jääb suur osa kesklinna üürikorteritest kõrge või väga kõrge üürihinna tõttu kättesaamatuks. Foto: Shutterstock

Luminori eraisikute panganduse juhi Tanel Rebase sõnul on üüriturul pakkumiste arv talve lähenedes järjest kasvanud, mis survestab üürihindu alanema.

Eriti on pakkumise suurenemist märgata vanemate korterite puhul, just magalarajoonides, märkis Rebane. Kuna pakkumine on nõudlust ületamas, on ka üürihind langemas. «Siin aga eristub üks kindel segment. Viimase kahe aasta jooksul ehitatud kinnisvara puhul ei saa hinnad väga palju alla tulla, kuna sellise kinnisvara laenukulud ei saaks muidu üürituludega kaetud.»

Kuna euribori tõusuga kasvab ka üürileandja laenumakse, pole investoril üürikorterite hinnaalanduseks vajalikku ruumi.

Rebase hinnangul tasub põhjalikult kaaluda investeerimist eramajadesse, kuna üüriliste sihtgrupp on selleks liiga väike, mistõttu võib investeering osutuda ebamõistlikuks. Näiteks Tallinna ümbruses jäävad majade üürihinnad ligikaudu 1500–3000 euro kanti.

«Inimesi, kes on valmis maja üüriks kuluvat tasu maksma, on tõepoolest väga vähe, mis tähendab, et maja võib tühjana seisma jääda. Samuti tuleb maja puhul arvestada, et see võib vajada korterist rohkem tähelepanu, nii remondikulude kui ka haldamise poolest,» tõi Rebane välja.

Ridaelamuboksidele ja majadele prognoosis Rebane kiiremat üürihinnalangust kui korterite puhul. Tema sõnul peab eksklusiivsema kinnisvara üürihind Tallinna kesklinnas päris hästi vastu, kuna palju on selle hulgas ka laenuta ostetud kinnisvara, mistõttu pole tajuda euribori survet.

Märksõnad
Tagasi üles