N, 2.02.2023

Puidutööstur: ministri raiemahtude vähendamise ettepanek on vastutustundetu

Puidutööstur: ministri raiemahtude vähendamise ettepanek on vastutustundetu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Lageraie. Pilt on illustratiivne.
Lageraie. Pilt on illustratiivne. Foto: Margus Ansu / Tartu Postimees / Scanpix

Combimill Sakala juhatuse liikme ja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse liidu juhatuse esimehe Margus Kohava meelest on keskkonnaminister Madis Kallase ettepanek riigimetsas raiemahtu vähendada vastutustundetu.

Kohava sõnul võiks riik arvestada saabunud majanduslangusega mõelda ja töökohtade säilitamisele. «Eesti üks olulisemaid tööstusharusid on juba eelnevate poliitiliste otsuste tõttu raskustes ning koondatud on sadu inimesi,» nentis Kohava pressiteates.

Ministri soov eeskätt vähendada kodumaise männipuidu varumist lööb Eesti puidutööstust Kohava sõnul eriti laial skaalal. «Just männipuit on see, mida väärindatakse Eestis kohapeal kõige pikemas tarneahelas, luues iga väärindamise etapis töökohti,» märkis ta.

Selle otsusega kahjustaks valitsus Kohava hinnangul otseselt paljusid inimesi hõlmavat tööstusharu, millel on hea rahvusvaheline konkurentsivõime ja mis on väga kiiresti arenev. Lisaks usub ta, et see tooks kaasa uue koondamislaine.

«Männipalgi importimine talvisel perioodil Soomest, Rootsist või Norrast võib küll ajutiselt aidata katta auke toorainevajaduses, kuid ei ole kindlasti pikas perspektiivis jätkusuutlik ega keskkonnasõbralik,» leiab ta.

Neljapäeval avaldas statistikaamet tööstustoodangu oktoobrikuu statistika, kust selgus, et kui keskmiselt on tootmine tööstuses vähenenud 5,8 protsenti, siis puidutööstuses oli kukkumine 15,4 protsenti.

Märksõnad
Tagasi üles