L, 4.02.2023

Heido Vitsur: majanduse seis on muret tekitav

BNS
Heido Vitsur: majanduse seis on muret tekitav
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heido Vitsur
Heido Vitsur Foto: Sander Ilvest / Postimees / Scanpix

LHV majandusanalüütiku ja endise presidendi majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul on kolmanda kvartali majandusstatistikat analüüsides pilt tegevusalade lõikes muret tekitav – vähesed valdkonnad, nagu tööstus, majutus, toitlustus, aga ka ehitus ja veondus, mis kolmandas kvartalis majanduskasvu veel toetasid, seda neljandas kvartalis tõenäoliselt samaväärselt teha ei suuda.

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, langes sisemajanduse kogutoodang (SKT) statistikaameti andmetel kolmandas kvartalis 2,4 protsenti, jooksevhindades moodustas SKT 9,3 miljardit eurot.

«Praeguse hinnatõusu juures ei oodanud avaldatust paremat tulemust vist keegi. Mõnevõrra üllatas see, et kutse-, teadus- ja tehnikaalase tegevuse mõju sisemajanduse kogutoodangule nii domineeriv oli,» kommenteeris Vitsur BNSile.

Samas tuleb analüütiku sõnul arvestada faktiga, et Euroopas pole ühtegi riiki, millel praegu hästi läheks, kuna põhjuseid selleks lihtsalt pole. «Kahjuks lisanduvad energiast ja sõjast põhjustatud probleemidele Euroopas ka Hiina Covidi nulltolerantsist tulenev ebakindlus,» nentis Vitsur.

Märksõnad
Tagasi üles