L, 4.02.2023

Iiri andmekaitsekomisjon nuhtles Metat hiigeltrahviga andmelekke eest

Iiri andmekaitsekomisjon nuhtles Metat hiigeltrahviga andmelekke eest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Meta peakontor Menlo Parkis, Kalifornias.
Meta peakontor Menlo Parkis, Kalifornias. Foto: Godofredo A. Vásquez

Iirimaa andmeside järelevalveamet määras esmaspäeval sotsiaalmeediavõrgustiku Facebook omanikfirmale Meta 265 miljoni dollari suuruse trahvi seoses enam kui poole miljardi kasutaja isikuandmete lekkimisega ühele häkkerite veebiküljele.

Andmekaitsekomisjon alustas oma juurdlust 2021. aasta aprillis, et selgitada välja, kas Euroopa Liidu ülene GDPR hartat andmeside õiguste kohta ja vastavat Iiri seadusandlust selle käigus rikuti.

Järelevalveamet leidis, et Mark Zuckerbergi juhitud sotsiaalmeediahiiglane on rikkunud kahte ELi andmekaitseseaduse artiklit.

Tehnoloogiafirma oli varem öelnud, et andmed näppasid saidilt 2019. aastal häkkerid, kes kasutasid ära funktsiooni, mis oli mõeldud selleks, et aidata inimestel kontaktnimekirjade abil hõlpsasti sõpru leida.

Meta ja mitmed teised suured ülemaailmsed tehnoloogiaettevõtted, sealhulgas Google, Apple ja Twitter, tegutsevad Euroopas Dublinis. Sellest tulenevalt on Iirimaa andmekaitseamet juhtiv reguleeriv asutus, kes on volitatud neid kontrollima.

Märksõnad
Tagasi üles