VIDEO Selgus Kaamos Kinnisvara tasuta korteri võitja

PM Majandus
Copy
Võitjad Sander ja Zoja.
Võitjad Sander ja Zoja. Foto: Erakogu

Kaamos Kinnisvara Vikimõisa elamurajooni tasuta korteri konkursi võitis 23-aastane kolme erialase kutseharidusega noor õpetaja Sander ja tema abikaasa Zoja. Nende kasutusse jääb täielikult sisustatud 2-toaline korter Vikimõisa elamurajoonis terveks aastaks.

«Õpetaja põhipalk ei ole väga suur ja lisaks toetan oma abikaasat, kes on Eestisse kolinud Venemaalt. Saime tuttavaks 5 aastat tagasi ja tänaseks oleme aasta abielus olnud,» kirjeldas kolme erineva kutseharidusega Sander, miks just tema peaks korteri aastaks tasuta kasutada saama.

23-aastane Tallinnast pärit Sander elab hetkel koos abikaasa ja oma vanematega ühes korteris Põhja-Tallinnas, ent tema soov on raha kõrvale panna, et ühel päeval oma korter osta. «Sellega on väga rakse, sest palju raha kulub kütusele, elamiskuludele, mida vanematega jagame, ning õpingute peale.»

Lisaks automaatiku, sisetööde elektriku ja robotitehniku kutseharidusele on Sander suur entusiast ka tehnikas ja tehnoloogias. «Ma olen veel üsna noor, aga juba töötanud tehnikuna, elektromehaanikuna ja vanemelektrikuna mereväes. Praegu töötan Tallinna polütehnikumis automaatika kutseõpetajana ja jagan seal oma teadmisi ning oskused õpilastele,» rääkis võitja.

Sandri abikaasa Zoja töötab aga miinimumpalga eest graafilise disainerina ning alustas äsja eesti ja inglise keele õpinguid. Juba erinevates valdkondades end harinud Sander alustas ise sel aastal õpinguid Saksamaa ülikoolis Robotics Engineering erialal. «Mul on praegu käsil oma startup nimega HomeEngine, millega proovin koostada ja luua uue süsteemi mikroarvuti baasil nutika kodu jaoks.»

Konkursile laekus üle pooletuhande loo

Kaamos Groupi turundusjuht Maris Pukk, rääkis, et kokku laekus 581 lugu, mille hulgast valis žürii finaali kuus parimat. Kõikide lugude läbitöötamine võttis kokku rohkem kui 10 tundi, ning laiema žürii ette jõudis sellest üle 100 loo, mille vahel tuli teha lõplik valik.

Väga palju osales konkursil õpetajaid, tudengeid, meedikuid ning päästetöötajaid. Kõige pikem lugu oli Pukki sõnul pea 10 000 tähemärki ja mõned sõnaosavamad suutsid loo koguni luuletusena vormistada.

«Finalistide valikul arvestasime osalejate missioonitunnet selles, mida nad igapäevaselt teevad, nende vajadust uue kodu järgi, võimekust antud auhinnast endale reaalne pikaaegne kasu luua ning ka seda, et neil selles kodus oleks mugav ja muretu elada,» rääkis Pukk.

Ta nentis, et nii mõnedki lood, milles olid kõik head elemendid olemas, poleks auhinna korterisse leibkonna suuruse tõttu ära mahtunud ja nii mitmedki vajavad tegelikult püsivamat abi ja lahendusi kui kinnisvarafirma pakkuda suudaks. «Ei ole lihtne jagada oma muret võõraga ja kindlasti nii mõnegi jaoks oli see suur eneseületus,» tänab Pukk kõiki konkursil osalejad ning soovib edu unistustes täitumisel.

«Kampaania tulemused purustasid kõik meie eeldused ja ootused ning andis kindlustunde, et see ei jää meie ainsaks kinnisvara-kogukonnakampaaniaks. Näiteks juba lähinädalatel selgub Ajujahi saate formaadis Kaamose Tammsaare ärikeskuses aastase tasuta büroopinna võitja,» lisas Pukk.

19. novembril toimunud finaalüritusel Vikimõisas valisid kõik finalistid kohapeal endale uksevõtme, millest vaid üks avas võidukorteri ukse. Kaamos Kinnisvara ajendas konkursiks viimase aasta kiire inflatsioon ja koduga seotud kulude kasv, mis on mõjutanud kõiki. Eriti neid, kes alles sisenevad kinnisvaraturule, töötavad sotsiaalselt olulistes, aga madalalt tasustatud valdkonnas või üürivad kinnisvara.

Tagasi üles