E, 5.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid aastavõrdluses pea veerandi võrra

PM Majandus
Tööstustoodangu tootjahinnad tõusid aastavõrdluses pea veerandi võrra
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Masinatööstusettevõte Hanza Mechanics Tartu AS.
Masinatööstusettevõte Hanza Mechanics Tartu AS. Foto: Margus Ansu / Postimees

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab Eestis nii koduturule kui ka ekspordiks valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis 2022. aasta oktoobris võrreldes septembriga 0,1 protsenti ja võrreldes eelmise aasta oktoobriga 23,5 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Eveli Šokmani sõnul mõjutas indeksit 2021. aasta oktoobriga võrreldes eelkõige hinnatõus elektri- ja soojusenergiaga varustamises, toiduainete ja elektroonikaseadmete tootmises.

«Töötlevas tööstuses kokku oli hinnatõus 17,1 protsenti, sealhulgas toiduainete tootmises 26,4 protsenti, septembris 25,8 protsenti,» lisas Šokman.

Võrreldes septembriga mõjutas indeksit enim hinnatõus toiduainete, elektroonikaseadmete ja ehitusmaterjalide tootmises. Samuti mõjutas indeksit hinnalangus elektrienergiaga varustamises ja puidutöötlemises.

Ekspordihinnaindeks kasvas oktoobris võrreldes septembriga 0,9 protsenti. Kõige rohkem tõusid hinnad naftasaadustel, rõivastel ja elektroonikaseadmetel. Kõige rohkem langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ja puittoodetel. Võrreldes 2021. aasta oktoobriga suurenes ekspordihinnaindeks 21,3 protsenti.

Impordihinnaindeks kasvas oktoobris võrreldes septembriga 0,1 protsenti. Enim tõusid hinnad pabertoodetel, toiduainetel ja ehitusmaterjalidel. Hinnad langesid enim mäetööstuses, elektrienergial ja puittoodetel. Võrreldes 2021. aasta sama kuuga suurenes impordihinnaindeks 21 protsenti.

Märksõnad
Tagasi üles