K, 8.02.2023

Nii saavutad sa energia kokkuhoiu

Eesti Energia AS
Nii saavutad sa energia kokkuhoiu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4

Elektri hinna järsk kallinemine sunnib otsima soodsamaid lahendusi. Eesti Energia ulatab abikäe ja pakub omalt poolt võimalikke lahendusi nii ettevõtetele kui ka erakliendile.

Kui sulle tundub, et sinu kodumajapidamises ei ole tarbimine oluliselt suurenenud, aga mõõdik näitab ikka liiga suuri numbreid, tuleks üle kontrollida elektrisüsteem – äkki on kuskil mingid kaod. Kindlasti tasuks üle vaadata ka maja energia efektiivsus – kas seinad, aknad, vundament jms ikka peavad korralikult sooja.

Börsipaketiga võib arve väga suur tulla isegi siis kui kilovatte on vähe. Kuidas ennast sellise olukorra vastu kaitsta?

Dajana Tiitsaar Eesti Energia Eesti turu juht soovitab võtta pikaajaline fikseeritud hinnaga pakett. „Meil on pakkuda pakett Kindel Pluss, millega saab kuni seitsmeks aastaks hinna kinnistada – seitse aastat on kindel, et sama hind püsib kogu aeg,“ selgitab Tiitsaar. „Nii saab pere eelarvet planeerida ja kindlasti kajastub soodsam pakett lõpphinnas hetkel, mil turg on väga kõikuv“

Üle kümne aasta tagasi soetatud kodumasinatel olid kasutusel teised energiaklassi märgid. Toonane A või A++ võib praegu olla energiaklassi tasemelt hoopiski C või D. Seepärast soovitab Tiitsaar võimalusel soetada uued kodumasinad. Pliit, ahi, külmkapp – need on kodus kõige suuremad energiatarbijad. Ainuüksi vahetades tavapliidi induktsioonpliidi vastu saab juba päris kopsaka võidu.

„Kodu omanikul, kui see vähegi võimalik on, tasub soetada energia tootmise seade, näiteks päikesepaneelid. Samuti võiks kaaluda ka energia salvesti soetamist, see võimaldab soodsa hinnaga elektrit tarbida ka öösel, kui päike otsesest paneelidele ei paista. Õhtul-öösel tarbitakse päeval salvestatud energiat,“ tõdes Tiitsaar. Kuna õhtune energia börsihind on tänu tipptunnile tavaliselt kallim, saad tarbimise juhtimisel madalama energiaarve.

Abi ja nõuande saamiseks on kõige lihtsam helistada Eesti Energia klienditeenindusele ja öelda, et soovid energianõustamist. Eesti Energia spetsialistid vaatavad su kodu energia tarbimise seisukohalt üle, kuulavad sinu soove ja annavad siis teada, kas sul on võimalik kuskilt kokku hoida. Võib-olla soovitavad nad paketti vahetada või on mõni parem energialahendus, mis aitaks sul säästa.

Üks lihtne võimalus on lisaks elektriradiaatorile võtta kõrvale alternatiivne küttelahendus – õhk-õhk soojuspump. Ainuüksi tänu sellele vahetusele on sul mitu korda väiksem energia tarbimine kui see oleks olnud elektriradiaatoriga.

Sa ei pea tegema suurt investeeringut, sest näiteks soojuspumpa on võimalik Eesti Energialt võtta täisteenusrendile ja selle lahenduse maksumus on 39 eurot kuus. Rendilahendus on mugav ka sellepärast, et ei pea mõtlema, kas seade vananeb või kui see peaks rikki minema, et kes seda siis hooldab. Viie aasta möödudes on võimalik vahetada vana soojuspump rendilahendusega uue pumba vastu.

Kogu vajaliku info energia nippidest ja trikkidest leiad aadressilt energiatarkus.energia.ee. Alati võib ühendust võtta ka klienditeenindusega, kus saab küsida nõu nii energiapaketi valikul kui ka energialahenduste osas.

Igale ärikliendile individuaalne plaan

Sellisel raskel ajal, nagu praegu, on ettevõttel otsustamise koht, kuhu oma likviidsus suunata. Kas päiksepargile või palgamaksmisele või mõnele muule investeeringule. Eesti Energia uute teenuste juhi Deepak Ahluwlia kinnitusel on nende valikus mitmeid lahendusi, mis aitavad sinu ettevõttel energiat säästlikumalt tarbida.

„Tuleme ettevõtjatele appi ja pakume täisteenust kuumakse baasil. Täisteenuse hulka kuulub muuseas sise- ja välivalgustus, päikesepargid ja nende toodetud energia salvestamine ja elektriautode laadimislahendus“ loetleb Ahluwlia. „Tänu sellisele täisteenusele saavad ettevõtte elektriarved väiksemad ja samas tagame talle jätkusuutlikuma plaani ilma suurt esialgset investeeringut tegemata.“

Selle teenusega saavad liituda need Eesti Energia ettevõtjatest kliendid, kelle elektriseade on võimsusega vähemalt 100 kWh ja rohkem. Ettevõttel sellega seoses ühtegi investeerimiskulu ei teki. Eesti Energia tuleb ja paigaldab oma konnektorid ehk seadmed, mis vastavalt kliendiga kokkulepitud protsessile hakkab reguleerima tema elektriseadme käitumist. Seda on võimalik seadistada nii, et elektrit ei tarbita tipptunni ajal. Samuti saab seadistada nii, et konkreetses tunnis tarbimata elektrit on võimalik pakkuda sagedusturul, ehk turule tagasi müües - sel moel oleks ettevõttel võimalik teenida lisatulu.

Selge see, et elektri ise tootmine on odavam kui võrgust ostmine. Kõige nutikam lahendus oleks aga see, kui sa toodad kohapeal nii palju kui ise ära tarbid. Kui sa aga kõike oma toodetud elektrit ära ei tarbi, on tark lisada seade, mis aitab üle jääva elektri salvestada. Nii saab ettevõte ise seda hiljem, kui päike enam ei paista, tarbida.

„Meie targad lahendused, ja koostöös kliendihalduriga loodud individuaalne plaan, toovad kulud alla ja samal ajal vähendab ka ökoloogilist jalajälge,“ kinnitab uute teenuste juht.

Ja veel. Liitudes Eesti Energia 100% taastuvenergial põhineva elektripaketiga vähendab sinu ettevõtte oma ökoloogilist jalajälge. Mis aitab meil investeerida tuuleparkidesse ja kasvatada Eesti energiajulgeolekut.

Kui sul tekkis huvi või täpsustavaid küsimusi, tasub ühendust võtta ärikliendi halduritega ja kokku leppida kohtumise aeg. Iga ettevõtte jaoks luuakse individuaalne plaan. Lisainfo leiad kodulehelt

Tagasi üles