K, 1.02.2023

GALERII ⟩ Ülemiste Citys valmis moodne ärihoone

PM Majandus
Ülemiste Citys valmis moodne ärihoone
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna avatakse Ülemiste Citys Eesti esimese naisprofessori Alma Tominga nimeline ärihoone, mille maksumuseks kujunenud 30 miljonit eurot on Ülemiste City suurim investeering ühte büroohoone projekti.

Euroopas ainulaadse rohemaja avamine tähistab ühtlasi linnaku Öpiku-kvartali ning jalakäijate promenaadi valmimist terviklikuks ja inimsõbralikuks loodud viie minuti linnaruumiks, vahendas uudisteagentuur BNS.

«Alma Tominga rohemaja valmimine on Ülemiste City kui Eesti suuruselt kolmanda majanduse jaoks mitmekordselt oluline,» ütles Mainor Grupi nõukogu esimees Guido Pärnits. «Esiteks on tegemist ärilinnaku suurima investeeringuga ühte büroohoonesse. Teiseks pole Tominga maja lihtsalt üks büroohoone, vaid talentide arengut toetav töökeskkond, kus innovatsioon kohtub rohelusega. Ja kolmandaks sai sellega valmis linnaku Öpiku kvartal.»

Silmapaistev hoone

Mainor Ülemiste juhatuse esimehe Ursel Velve sõnul arvestab hoone maksimaalselt keskkonnasäästlikkusega. Maja teevad unikaalseks troopiliste taimede ja kosega palmiaed ning fuajees läbi mitme korruse kõrguv Tõnis Vellama loodud valgusskulptuur.

Alma Tominga hoones asuvad tegutsema rahvusvahelised suurkorporatsioonid, nagu Fujitsu ja Breakwater Technology, aga ka Eesti innovatsiooni ja arengu vedajad Skeleton Technologies ning Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus ehk EAS ja KredExi ühendasutus.

Alma Tominga maja on 11-korruseline, see kasutab roheenergiat ning kaugkütte- ja jahutuse süsteemi. Üle 20 000 ruutmeetri suuruse maja peaprojekteerija on arhitektuuribüroo PLUSS ning ehitasid Nordecon ja NOBE.

Ülemiste Cityt arendavad Mainor, Mainor Ülemiste ja Technopolis Ülemiste. Linnaku 36 hektaril on välja ehitatud 150 000 ruutmeetrit üüritavat büroopinda, mis on koduks ligi 500 ettevõttele ning kus töötab, õpib ja elab üle 14 000 inimese.

Märksõnad
Tagasi üles