L, 4.02.2023

Reformierakond lubab valimistel kaotada astmelise tulumaksu

Merike Lees
, majandusajakirjanik
Reformierakond lubab valimistel kaotada astmelise tulumaksu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 22

Reformierakond läheb riigikogu valmistele lubadusega kaotada Keskerakonna loodud astmeline tulumaks ja taastada kõigile ühetaoline 20-protsendiline tulumaks 700 eurose tulumaksuvaba miinimumiga.

«Usume, et ühetaoline tulumaks on praegu kehtivast astmelisest variandist lihtsam ja õiglasem,» ütles erakonna juht Kaja Kallas. Tema sõnul jätaks selline keskklassile suunatud maksulangetus valdavale osale Eesti inimetest rohkem raha kätte. «Praeguse olukorraga võrreldes võidaksid kõik inimesed, kelle kuusissetulek ületab 500 eurot ning võimalik palgatõus oleks kuni 140 eurot kuus.»

Rahandusprogrammi töörühma juht Andres Sutt sõnas, et mediaanpalk on Eestis viimastel andmetel 1400 eurot. «See tähendab, et tugevalt enam kui pool palgasaajatest jääb Keskerakonna valitsuse kehtestatud maksuküüru alla. Kuusissetulekutelt 1200-2100 eurot võtab maksuküür iga kolmanda euro inimese palgatõusust, sest neile määratud tulumaksuvaba raha väheneb.»

Praegune maksuküüruga astmeline tulumaks vs Reformierakonna maksuplaan.
Praegune maksuküüruga astmeline tulumaks vs Reformierakonna maksuplaan. Foto: Reformierakond

Suti sõnul küsib Reformierakond valimistel mandaati korraldusele, kus kõigis inimestel on kuus kasutada 700 eurot tulumaksuvabalt, pärast mida kehtib üks maksumäär, 20 protsenti.

«Meie hinnangul on sellise lahenduse eelarvemõju 340 miljonit eurot. See on raha, mis jääb Eesti keskklassi inimestele rohkem kätte ja mida saab kasutada energiasõjas ja hinnasõjas tõusnud kulude katteks.»

Märksõnad
Tagasi üles