K, 29.03.2023

Romusõiduki tonni eest pakutakse üle 200 euro

Toimetas Carl-Robert Puhm
Romusõiduki tonni eest pakutakse üle 200 euro
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tonni jagu kaaluva autoromu eest võib vanametalli kokkuostjalt saada 230 eurot.
Tonni jagu kaaluva autoromu eest võib vanametalli kokkuostjalt saada 230 eurot. Foto: Marko Saarm

Kuusakoski teatel on vanametalli kokkuostuhinnad oktoobri keskpaiga seisuga võrreldes enam-vähem samad, vaid gabariitse terase ehk musta metalli tonnihind kukkus 15 protsenti.

Romusõiduki hind tõusis kuuga 2 protsenti ja vase hind 1 protsendi, alumiiniiumvalu ja messingi puhul hind ei muutunud. Aastavõrdluses langes gabariitse terase hind 12 protsenti (260€/t), alumiiniiumvalu hind 8 protsenti (1170€/t) ja vase hind 4 protsenti (6200€/t), samas kui romusõiduki hind tõusis 7 protsenti 230 euroni ja messingi hind 9 protsenti 4350 euroni, teatas Kuusakoski.

Kuusakoski juhatuse liikme Toomas Kollamaa selgitusel on musta metalli hinna vajumise taga nõudluse puudus. «Nii Türgi siseturul kui ka maailmas laiemalt on uue terase nõudlus ülimalt madal ning sulatustehased on laovarusid hoidmas väga madalal tasemel,» märkis ta. Vanametalli varusid hakatakse Kollamaa sõnul täiendama, kui märgatakse uue ehitusterase nõudluse kasvu.

Ta selgitas, et musta vanametalli lähiaja hinnatrend on pigem alla kui üles, kuid mõnel analüütikul on lootused Aasial, eelkõige Hiinal. «Kas need lootused ka realiseeruvad, näitab ainult aeg. Lisaks pärituulele, milleks pean Hiina järk-järgult lõpetatavaid koroonameetmeid, on siiski puhumas ka vastutuul ehk tõusvad intressimäärad, inflatsioon ja tugevnev dollar just Aasia valuutade suhtes,» nentis ta.

Kollamaa tõi ka välja, et värviliste metallide börsihinnad pöörasid novembri algul mõõdukale tõusule, mille põhjuseks koroonapoliitika leevendamise uudised Hiinast.

Märksõnad
Tagasi üles