K, 1.02.2023

Töötukassa: oktoobris teatas koondamistest 17 ettevõtet

BNS
Töötukassa: oktoobris teatas koondamistest 17 ettevõtet
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lauri Kool. 
Lauri Kool. Foto: Erakogu

Töötukassa kommunikatsiooninõuniku Lauri Kooli sõnul on 1. oktoobrist kuni 7. novembrini esmase koondamisteate esitanud 17 ettevõtet ja võimalikud koondamised puudutab umbkaudu kokku 600 töökoha koondamist.

Kooli sõnul on suurima koondamisega ettevõtted Repo ja Standard, teised koondamised on olnud aga oluliselt väiksemad. Teiste seas on koondamisteate esitanud veel Sutherland Global Services, AS VNK, Lorinda, AS Saajos, Ojala Estonia, Levercode, Vesta Terminal Tallinn, Liliina, Bauroc, Liistuvabrik, Leones Inc, Rae Sotsiaalkeskus, Võidust grupp, Kahu ja Kahu Ehitus ning Anna KÜTUS.

«Kui võtta viimased kolm aastat, siis 2020 oli kollektiivseid koondamisi kõige enam – 204 asutust ja 7500 töökohta. Sektoritest oli enam haldus ja abitegevused ning majutus toitlustus,» rääkis Kool.

«Nii mõnigi kord saame kaasa võtta tööandja, kes otsib just töötajaid, näiteks Standardi töötajate vastu on huvi tundnud Norma ja Kohila vineer.»

2021 oli tema sõnul rahulikum aasta, kollektiivsest koondamisest teatas 62 asutust ja see puudutas 1305 inimest. Sektoritest olid suurimad koondajad töötlev tööstus ja majutus-toitlustus.

«Sellel aastal on esitatud 94 teadet ja puudutab see umbes 2700 töötajat. Tänavu paistab silma just töötlev tööstus – üle 1300 töökohta koondatud. Seega on selgelt näha, et just see sektor on raskustes,» ütles Kool.

Kool selgitas, et kui ettevõte teatab kollektiivsest koondamisest, siis läheb töötukassa töötajatega kohtuma, et jagada infot töötukassa võimalustest, tutvustades tööturu olukorda ja tööpakkumisi. «Nii mõnigi kord saame kaasa võtta tööandja, kes otsib just töötajaid, näiteks Standardi töötajate vastu on huvi tundnud Norma ja Kohila vineer,» märkis ta.

Koondamisteate saaja pöördumine töötukassasse on oluline, sest nii saab inimene töötukassalt teenuseid. «2020. aastal tuli arvele umbes 21 300 inimest, kes olid viimasest töökohast koondatud – enim teenindus ja müügitöölt, 2021. aastal oli number veidi alla 10 000, enim teenindus ja müük, tehnikud, spetsialistid,» ütles Kool. 

Tänavu on koondatuna arvele tulnud 8100 inimest, kellest enamik tehnikud ja keskastme spetsialistid.

Märksõnad
Tagasi üles