K, 1.02.2023

Finantsinspektsioon tegi Luminor Liisingule ettekirjutuse

Lisatud Luminori kommentaar
PM Majandus
Finantsinspektsioon tegi Luminor Liisingule ettekirjutuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Luminor.
Luminor. Foto: Postimees

Finantsinspektsioon tegi Luminor Liising AS-ile  ettekirjutuse, kuna tuvastas minetusi tarbijate krediidivõimelisuse hindamise ja tarbijakrediidi andmist puudutavates sise-eeskirjades. Puudused tuleb kõrvaldada aasta lõpuks.

Luminor Liisingu kontrolli eesmärk oli hinnata ettevõtte krediidivõimelisuse hindamise metoodika ja selle rakendamise korra vastavust seaduse nõuetele, teatas finantsinspektsioon.

Muu hulgas kontrollis inspektsioon, kuidas krediidiandja tarbija kohta infot kogus ja talle krediiti andis. Kontrolliti käesoleva aasta märtsis ja aprillis sõlmitud tarbijakrediidilepingute krediiditoimikuid ja samal ajal krediidivõimelisuse hindamist reguleerinud sise-eeskirju.

Finantsinspektsioontuvastas kontrolli käigus, et Luminor Liisingu tarbijate krediidivõimelisuse hindamist puudutavad sise-eeskirjad ei vastanud täielikult krediidiandjate ja -vahendajate seaduse nõuetele. Inspektsioon nõudis, et puudused kõrvaldataks hiljemalt selle aasta lõpuks.

«Luminor Liising arvestab Finantsinspektsiooni tähelepanekutega ning on juba astunud samme ettekirjutuse täitmiseks,» kinnitas Luminori avalike suhete juht Eestis Karel Hanni. «Ülejäänud tegevused viiakse lõpule vastavalt tegevuskavale.»

Hanni kinnitusel järgib Luminor Liising pühendunult vastutustundliku laenamise põhimõtet.

Finantsinspektsioonil on õigus oma veebilehel avaldada krediidiandjale tehtud ettekirjutuse sisu - rikkumise liik ja laad, rikkumise eest vastutava isiku andmed ning info lahendi vaidlustamise ja kehtetuks tunnistamise kohta. Ettekirjutuse peale võib esitada Tallinna Halduskohtule kaebuse 30 päeva jooksul pärast haldusakti teatavaks tegemist.

Märksõnad
Tagasi üles