Kohtusse minek ⟩ Tele2 kahtlustab Telia riigihanke võidus kokkumängu

BNS
Copy
Tele2 juht Chris Robbins.
Tele2 juht Chris Robbins. Foto: Erakogu

Sideoperaator Tele2 plaanib pöörduda kohtusse, et vaidlustada riigiasutustele sideteenuse ostmiseks suvel väljakuulutatud riigihanke tulemus, mille võitis Telia. Tele2 hinnangul rikkus riik ausa konkurentsi põhimõtet.

«Tundub, et selline avaliku sektori riigihange, kus saab kvalifitseeruda ainult üks pakkuja, võib olla asjaosaliste jaoks rahuldav tava ja oleme otsustanud pöörduda kohtusse, et saada ka nende arvamus,» ütles Tele2 Eesti juht Chris Robbins BNSile.

Tele2 on riigiametitele sideteenust pakkunud viimased viis aastat. Senine hankeleping on aga lõppemas ning riik kuulutas juulis välja uue hanke järgmiseks neljaks aastaks, mille võitis Telia.

«See meenutab kõige halvemaid näiteid riigihangete ajaloost, kus soetatakse sõiduautot, mis võib olla milline tahes, aga selle logos peavad olema neli rõngast.»

Robbinsi hinnangul polnud hange läbi viidud korrektselt. «Riik viis läbi sideteenuste hanke viisil, mis võimaldas sellele kvalifitseeruda ainult ühel pakkujal – meie konkurendil Telial. See meenutab kõige halvemaid näiteid riigihangete ajaloost, kus soetatakse sõiduautot, mis võib olla milline tahes, aga selle logos peavad olema neli rõngast,» ütles Robbins. 

Ta leiab, et see kuidas Tele2 on osutanud kvaliteetset sideteenust viimased viis aastat, aga nüüd ei kvalifitseerunud isegi hankel osalema, on naeruväärne ja viitab vähemalt subjektiivsele või lausa hankijapoolsete otsustajate kallutatud motiividele.

Robbinsi hinnangul on hanke tulemus vastuolus ka maksumaksja huvidega, kuna Tele2 pakkumus oli Telia omast tervelt kolm korda odavam.

«Riigihangete eesmärk on tagada hankija vahendite läbipaistev, otstarbekas ja säästlik kasutamine, koheldes turuosalisi võrdselt ning kasutades riigihankel ära olemasolevaid konkurentsitingimusi. See hange on vastuolus nii seaduse mõtte, normide kui ka avalike huvidega. See ei ole ainult õiguslik vaidlus, vaid peaks tekitama teravaid küsimusi erinevatel avaliku võimu teostamise tasanditel,» toonitas Tele2 juht.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles