Omniva kontserni 9 kuu majandustulemused jäid alla 2021. aasta tulemustele. Tulemust mõjutasid rahvusvaheliste saadetiste vähenemine, kõrged energiahinnad ning madalam tarbijate kindlustunne.
Omniva tulud langesid märkmisväärselt (2)
Kontserni äritulud olid kokku 91 miljonit eurot vähenedes võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 16 protsenti. Tulud vähenesid kõigis teenuste gruppides, enim langesid rahvusvahelise transiiditeenuste tulud võrreldes eelmise aastaga.
Tulemust mõjutas oluliselt Vene – Ukraina sõda, kuna rahvusvahelised teenused ja tulud olid valdavalt sõltuvad kriisipiirkonnast. Omniva on lõpetanud kogu rahvusvaheline kommertskoostöö Venemaa ja Valgevene suunal, jätkates vaid universaalse postiteenuse pakkumist vastavalt Lausanne kokkuleppele.
«Keskendume uutele turgudele, kust loodame mahtude järkjärgulist taastumist»
– Omniva juht Mart Mägi
Firma kulud olid kokku 91,7 miljonit eurot, vähenedes 3 protsenti. Kuna müügimahud on olnud planeeritust väiksemad, siis vähendati tegevuskulusid ning värvati planeeritust vähem uusi töötjaid. Kontsern teenis 699 000 eurot kahjumit.
«Oleme rahvusvahelise transiiditeenuste äri tegevuses ümber orienteerunud ning keskendume uutele turgudele, kust loodame mahtude järkjärgulist taastumist,» ütles Omniva juhatuse esimees Mart Mägi.
Rahvusvahelise tegevuse laiendamiseks jätkatakse ettevalmistusi uue sorteerimiskeskuse rajamiseks Kaunasesse, mis hakkab teenindama nii Leedu siseriiklikke kui ka rahvusvahelisi saadetisi. Septembris avati Kõrgõzstanis, Biškekis rahvusvaheline keskus piiriüleste e-kaubanduse pakkide vastuvõtmiseks ja sorteerimiseks ning alustati ka koostööd Omaani Postiga.
Aasta algusest on Eestisse paigaldatud ligi 40 uut pakiautomaati. Uue teenusena algas augustis virtuaalse pakiväljastuse teenuse osutamine Eesti väikesaartele, mis on kohalike poolt hästi vastu võetud. Omniva jätkab tihedat koostööd omavalitsustega, et ajakohastada postiteenuse korraldust. 1. oktoobri seisuga on Eestis 191 postiasutustust.