K, 1.02.2023

Riik toetab elamute kordategemist 84 miljoni euroga

BNS
Riik toetab elamute kordategemist 84 miljoni euroga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.
Majandus- ja taristuminister Riina Sikkut. Foto: Martin Divisek

Riik näeb tuleval aastal elamumajanduse toetusteks ette 84 miljonit eurot, mille abil parandada Eesti elanike elamistingimusi ning suurendada hoonete energiatõhusust.

«Elamumajanduse investeeringute toetamine on jätkuvalt üks prioriteete ning selle vajaduse on eriti teravalt esile tõstnud kallinenud energiahinnad, sest küttekulud nõuavad inimeste sissetulekutest aina suurema osa. Hoonete renoveerimine on üks tähtsamaid energiasäästu viise, mille abil on võimalik vähendada hoone energiatarbimist umbes poole võrra ning seeläbi vähenevad ka küttearved, mistõttu aitab riik hoonete omanikel need investeeringud ette võtta,» ütles majandus- ja taristuminister Riina Sikkut ministeeriumi pressiteate vahendusel.

Järgmisel aastal makstakse välja 75 miljonit eurot korterelamute renoveerimistoetusi, mis tuleb peamiselt Euroopa Liidu struktuurifondidest. Korterelamute tervikrenoveerimisel riigi toetusega saavutatakse üldjuhul vähemalt C-energiatõhususklass ning paraneb märgatavalt hoone sisekliima. Maapiirkondades kvaliteetsete elamispindade kättesaadavuse parandamiseks toetab riik elukondliku kinnisvara investeeringuid 2023. aastal 5 miljoni euroga.

«Eestis leidub erinevaid piirkondi, kus nõudlus elamispindade järele on suur, kuid neid lihtsalt pole üüriturult saada. Selle probleemi lahendamiseks tuleme välja toetusega, mille abil on võimalik luua ka suurematest linnadest väljaspool lisaks umbes sada üürikorterit,» täpsustas Sikkut.

Vähekindlustatud lasterikaste perede elamistingimuste parandamisse suunab riik tuleval aastal 3,3 miljonit eurot ning varisemis- või tuleohtlike hoonete lammutamiseks 0,7 miljonit eurot. Väikeelamute rekonstrueerimiseks kavandatakse varasemast suuremat iga-aastast toetusmahtu, mis selgub lähikuudel taaste- ja vastupidavusrahastu ning RePowerEU vahendite täpsemal jagunemisel.

Renoveerimistegevuse rahastamise kõrval on riigi fookuses uute lahenduste turuletoomine. Selle aasta alguses käivitus MKMi eestvedamisel üleriigiline teadus- ja arendusprogramm LIFE IP BuildEst, mille eesmärk on tugevdada erinevate ehitusvaldkonna osaliste võimekust vedada järgnevatel aastakümnetel suuremahulist rekonstrueerimistegevust.

Märksõnad
Tagasi üles