Konkurentsiamet: Soome palus terminali tingimuste menetluse ajutiselt peatada (5)

BNS
Copy
Konkurentsiaemti juht Evelin Pärn-Lee.
Konkurentsiaemti juht Evelin Pärn-Lee. Foto: SANDER ILVEST/Scanpix

Konkurentsiameti peadirektor Evelin Pärn-Lee ütles reedel riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni erakorralisel istungil, et Soome regulaator on palunud veeldatud maagaasi (LNG) ujuvterminali kasutustingimuste kooskõlastamise ja avaliku konsultatsiooni protsessi peatamist nädalaks ajaks.

Pärn-Lee märkis, et Eesti konkurentsiametile Soome poolt kooskõlastamiseks esitatud kasutustingimused ei sisalda Eesti ja Soome majandusministrite poolt esmaspäeval põhimõtteliselt kokku lepitud eelistatud terminali ligipääsu Eesti ja Soome gaasitarbijate teenindamiseks.

«Küll on Soome regulaator meid eile [neljapäeval – toim.] just teavitanud sellest, et Soome terminali haldaja soovib neid tingmusi nüüd muuta ja on palunud meil panna avaliku kooskõlastamise protsessi nädalaks seisma,» ütles konkurentsiameti peadirektor.

Ta toonitas, et kuigi tegemist on Soome ettevõtte renditud laevaga, ei anna see tingimata Soome gaasiostjatele eelist. «Ega Soome operaator peab samamoodi ikka järgima ju Euroopa Liidu siseturu reegleid,» märkis Pärn-Lee. Erandiks on juht, kui Soome, sarnaselt Leeduga, kus asub Klaipeda terminal, viib seadusandlusesse mingid erandid. «Me oleme seda kontrollinud Soome kolleegidega ja hetkel küll Soome seadusandja ei ole mingit erisust ette valmistanud ega meie teada ei ole ka ette valmistamas,» lisas ta.

Siiski viitab palutud paus tingimuste menetluses Pärn-Lee sõnul, et mingi vestlus poliitilisel tasemel nende teemal käib.

Tagasi üles