Taastuvenergia tootja Sunly kaasab 200 miljonit eurot ja palkab sadu uusi töötajaid

PM Majandus
Copy
Sunly.
Sunly. Foto: Erakogu.

Sõltumatu elektritootja Sunly kaasab oma taastuvenergiaportfelli arendamiseks Baltikumis ja Poolas ligikaudu 200 miljonit eurot uusi investeeringuid.

Kapitali suurendamise protsessis osalesid nii Sunly senised aktsionärid kui ka uus investor Mirova, kes on seotud Prantsusmaa juhtiva jätkusuutlike investeeringutega tegeleva varahaldusettevõttega Natixis Investment Managers. Tehingu tulemusena ei omandanud ükski investor Sunlys enamusosalust.

Kaasatud kapitaliga finantseerib Sunly oma kaheaastast investeerimiskava, mis hõlmab 17,9 GW päikese- ja tuuleparkide arendusi Baltikumis ja Poolas. Sunly taastuvenergia projektide kogumaht Eestis on 5,5 GW.

Sunly tegevjuht ja kaasasutaja Priit Lepasepp sõnas, et tänu olemasolevatele ja uutele investoritele saavad nad edasi liikuda, et rajada päikese- ja tuuleparke ning leevendada energiakriisi. «Meie taastuvenergia projektid aitavad kaasa energiahinna vähendamisele ja energiajulgeoleku suurendamisele,» toonitas ta.

Sunly kasvab üha kiirenevas tempos ja kavatseb lähiaastatel suurendada oma tiimi praeguselt 135 inimeselt 400-ni. Et töötajad ettevõtte kasvust osa saaksid, pakub Sunly neile kõigis neljas riigis ka aktsiaoptsioone.

Mirova energiapöörde fondide juht Raphaël Lance ütles, et investeering Sunlysse on kooskõlas nende strateegiaga, mis näeb ette Euroopa energiapöördele pühendunud arendajate toetamist, et aidata neil kasvada suureks sõltumatuks taastuvenergia tootjaks.

«Meil on Sunly aktsionäride ja juhtkonnaga ühised väärtused, soovime võimalikult kiiresti arendada tuule- ja päikeseparke ning edendada projekte, mis austavad loodust, on kooskõlas kohaliku kogukonna huvidega ning millel on ühiskonna heakskiit. Oleme veendunud, et Balti riikidel ja Poolal on energiapöördeks hea potentsiaal,» ütles Lance.

Sunly AS on päikese-, maismaa ja meretuuleenergia- ning salvestusprojekte arendav sõltumatu elektritootja. Ettevõtte tiim töötab süsinikuneutraalse tuleviku ja energiajulgeoleku nimel ning taastuvenergia tootmine Balti riikides ja Poolas aitab neid eesmärke saavutada.

Sunlyl on arendusfaasis 17,9 GW päikese- ja tuuleparke.

Ettevõte on asutatud 2019. aastal ja kaasas eelmises, 2021. aasta investeerimisvoorus peamiselt Eesti investoritelt 28 miljonit eurot. Enne praegust vooru olid rahastajad Sunlysse paigutanud kokku 44 miljonit eurot.

2022. aasta alguses omandas Sunly 100 protsenti osaluse Alseva grupis, mis on üks Poola suuremaid päikeseparkide arendajaid ja ehitajaid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles