T, 5.12.2023

Kandideeri Kristel Kruustüki eristipendiumile

PM Majandus
Copy
Kristel Kruustük.
Kristel Kruustük. Foto: Testlio

Testlio asutaja Kristel Kruustük annab koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondiga välja omanimelise eristipendiumi TTÜ ühele infotehnoloogia teaduskonna bakalaureuse õppeastme edukale naisüliõpilasele.

Tegemist on esimest korda Eestis välja antava eraisiku stipendiumiga, mille eesmärk on innustada naissoost infotehnoloogia tudengeid mõtlema suurelt ning tegutseda sihikindlalt oma unistuste täitmise nimel. Stipendiumi suurus on 1500 eurot ning selle saamisega kaasneb võimalus mentorlussessiooniks Kristel Kruustükiga. Kandideerida saab kuni 18. oktoobrini.

Tehnoloogia valdkond tugevate stereotüüpide kütkes ning globaalselt on tehnoloogia valdkonnas naisi vaid 30 protsenti, Euroopas alla 25 protsendi. Naisasutajatel on paraku seetõttu ka oluliselt raskem leida investoreid. Riskikapitali maailm on väga meestekeskne ning kogu maailmas on riskikapitalifondide partneritest vaid 9 protsenti naised.

«On hästi oluline, et me aitaksime ühiskonnas eeskujusid luua. Naisi on tehnoloogiavaldkonnas endiselt liiga vähe, takistuseks on nii soostereotüübid kui ka ühiskondlik surve. Olles vähemuses, võib tekkida tunne, et oleme valesse kohta eksinud. Tegelikult on vastupidi – tehnoloogiavaldkond on absoluutselt kõigile! Naised saavad tehniliste probleemide lahendamisega suurepäraselt hakkama ning nende panus on hindamatult suur. Omast kogemusest tean, et just esimestel õpinguaastatel on kogukonna toetus väga vajalik,» lisas Kruustük.

Testlio on 2013.aastal asutatud tarkvara testimisega tegelev globaalne idufirma. Testlio asutamise idee tekkis Kristel Kruustüki isiklikust kogemusest tarkvara testijana erinevatel testimisplatvormidel, mis ei hinnanud vabakutseliste testijate panustatud aega ega koostööd.

Praegu töötab Testlios üle maailma ligikaudu 200 inimest ning vabakutselisena on kaasatud tuhandeid tarkvara testijaid. Aastal 2021 kaasas Testlio investoritelt 12 miljonit dollarit. Testlio klientide hulka kuuluvad teiste seas Amazon, Microsoft, Netflix, NBA, PayPal, jpt.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles