N, 8.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Itaalia Eni on valmis maksma tagatisraha Vene gaasitarnete jätkumiseks

AFP/BNS
Itaalia Eni on valmis maksma tagatisraha Vene gaasitarnete jätkumiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eni peakontor San Donato Milaneses Itaalias.
Eni peakontor San Donato Milaneses Itaalias. Foto: Stefano Rellandini

Itaalia nafta- ja gaasikompanii Eni teatas esmaspäeval, et on valmis pakkuma 20 miljoni euro suurust tagatisraha Vene maagaasi voo taaskäivitumiseks läbi Austria pärast pausi, mis väidetavalt pole seotud geopoliitikaga.

Gaasitarned peatusid laupäeval, sest Venemaa riiklik energiafirma Gazprom ei suutnud tasuda värskelt kehtestatud tagatist kandjale, mis tarnib gaasi Austriast Itaaliasse, ütles Eni tegevjuht Claudio Descalzi.

Tema sõnul peaks probleem, mis ei ole seotud geopoliitiliste põhjustega, saama lahenduse sel nädalal.

Gazprom peatas kogu gaasivoo laupäeval, tuues põhjusena esile uued regulatsioonid, mis jõustusid 1. oktoobril.

Enamik Vene maagaasist Itaaliasse kulgeb läbi Ukraina piki Austria gaasitoru Trans Austria Gas Pipeline (TAG) ning jõuab Põhja-Itaalias Tarvisio linna Austria piiril.

Enne laupäevast peatust sai Itaalia Venemaalt umbes 20 miljonit kuupmeetrit maagaasi päevas, mis oli Descalzi sõnul umbes üheksa kuni kümme protsenti riigi kogu sisseostetavast gaasist.

Enne Moskva okupatsiooniväe sissetungi Ukrainasse 24. veebruaril oli Vene maagaasi tarnete hulk Itaalias umbes 40 protsenti. Kuid ametist lahkuv peaminister Mario Draghi on allkirjastanud uusi lepinguid teiste gaasitootjatega, et vähendada Itaalia sõltuvust Venemaast.

Märksõnad
Tagasi üles