N, 30.11.2023

Moller Auto: liitrise mootoriga autode nõudlus kahekordistus augustis

BNS
Facebook
Comments
Volkswagen Taigo, üks Baltikumis sel aastal enim müüdud liitrise sisepõlemismootoriga uusi automudeleid.
Volkswagen Taigo, üks Baltikumis sel aastal enim müüdud liitrise sisepõlemismootoriga uusi automudeleid. Foto: Eero Vabamägi

Moller Auto Baltikumi müügiandmetest selgub, et liitrise sisepõlemismootoriga autode nõudlus kahekordistus augustis, võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Moller Auto andmetel on huvi üheliitrise sisepõlemismootoriga autode vastu kasvanud alates 2019. aastast. Eelmise aasta nõudlus oli kolme viimase aasta suurim, selgub pressiteatest.

Moller Auto grupi Baltikumi tegevdirektor Izīda Gerkena märkis, et sisepõlemismootori areng on aidanud kaasa ka liitrise sisepõlemismootoriga autode kategooria järkjärgulisele taaselustumisele, mida stimuleerivad ka majanduslikud ja keskkonnategurid.

«Üheliitrine mootor on mugav igapäevaseks kasutamiseks ja sellel on kaks väga suurt eelist, nimelt rahaline kokkuhoid ja madalam süsihappegaasi heitkogus. Usun, et valik üheliitrise mootoriga auto kasuks on trend, mida me jätkuvalt tulevikus näeme,» kommenteeris Gerkena.

Moller Auto ekspertide sõnul on liitrise sisepõlemismootoriga autodel ka kütusekulu majanduslikust vaatenurgast lähtudes väiksem – 4,2 liitrit 100 kilomeetri kohta. «Loomulikult oleme aja jooksul kuulnud eelarvamusi ja müüte üheliitrise sisepõlemismootoriga sõidukite kohta, enamasti puudutavad need võimsust või pikaajalist vastupidavust. Tänapäeval on need müüdid aga minevik. Jah, need autod on mõeldud teatud sõiduharjumuste ja vajadustega inimestele, kuid seda võib öelda iga auto kohta. Samuti tuleks lisada, et ükski auto ei kesta kaua, kui seda ei hooldata regulaarselt,» lisas ütleb Izīda Gerkena.

Baltikumis sel aastal enim müüdud liitrise sisepõlemismootoriga uued automudelid on Volkswagen T-Cross ja Volkswagen Taigo, millele järgnevad Volkswagen Golf ja Audi A3. Kasutatud autodest on populaarsemad Volkswagen T-Cross, Škoda Octavia, Volkswagen Golf ja Volkswagen Polo.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles