N, 8.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Vaatamata kõrgele hinnale autokütuste müük kasvab

PM Majandus
Vaatamata kõrgele hinnale autokütuste müük kasvab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Circle K tankla.
Circle K tankla. Foto: Taavi Sepp

Kui kogu jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvas augustis vaid 3 protsenti, siis mootorikütuse müügiga tegelevate ettevõtete müük suurenes aastaga koguni 15 protsenti.

Statistikaameti analüütik Johanna Linda Pihlak tõi välja, et jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvu mõjutasidki enim mootorikütuse jaemüügiga tegelevad ettevõtted. «Mootorikütuse jaemüügi kasvule avaldas mõju eelmise aasta augusti madalam võrdlusbaas ning mootorikütuse hinnatõusu aeglustumine,» lisas ta.

Statistikaameti andmetel oli jaekaubandusettevõtete müügitulu augustis 924 miljonit eurot. Müügitulu suurenes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 3%.

Tööstuskaupade kaupluste müügitulu suurenes eelmise aasta augustiga võrreldes 2%. Enim ehk 13% suurenes müügitulu kasutatud kaupade kauplustes, kioskites, turgudel ja otsemüügil. Müügitulu suurenes veel 6% muudes spetsialiseeritud kauplustes, kus kaubeldakse peamiselt arvutite ja nende lisaseadmete, raamatute, sporditarvete, mängude, mänguasjade ja muuga, 4% posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes, 4% muudes spetsialiseerimata kauplustes, kus on ülekaalus tööstuskaubad (nn kaubamajad) ning 2% apteekides ja kosmeetikatarvete kauplustes. Müügitulu vähenes 10% tekstiilitoodete, rõivaste ja jalatsite kauplustes ning 2% majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes.

Toidukaupade kaupluste müügitulu augustis jäi mullusele tasemele.

Juuliga võrreldes jäi augustis jaekaubandusettevõtete müügitulu samale tasemele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi müük samuti eelmise kuu tasemele.

Selle aasta esimese kaheksa kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 6%.

Märksõnad
Tagasi üles