L, 2.12.2023

Rahanduskomisjon arutab energia varustuskindlust: kui kaugel on LNG-terminali rajamine ja kas gaasi talvel jätkub

PM Majandus
Facebook
Comments
Paldiski LNG kai ehitus.
Paldiski LNG kai ehitus. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Riigikogu rahanduskomisjon arutab oma tänasel avalikul istungil teravalt päevakorda kerkinud energia varustuskindlust. Vaata ülekannet Postimehe vahendusel.

Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk ütles, et komisjon soovib saada ülevaadet elektri- ja gaasi varustuskindlusest seoses ees ootava kütteperioodiga. Ühe olulise teemana on päevakorras LNG-terminali rajamine.

Koka sõnul lepiti koalitsioonikõnelustel kokku, et Eestisse rajatakse LNG vastuvõtuvõimekus selleks sügiseks. «Tänase komisjoni istungi eesmärgiks on saada selgus terminali rajamise ja gaasivarude kohta. Talv on tulekul ja seetõttu peame tagama mõistliku hinnaga gaasivarustuskindluse nii kodutarbijatele kui ka meie ettevõtjatele. 75 protsendi toiduainetööstuse ja 58 protsendi rasketööstuse ettevõtetes sõltub töö jätkamine maagaasi olemasolust. Ainuüksi oma kodu kütmiseks, vee soojendamiseks ning toidu valmistamiseks kasutab Eestis maagaasi üle 100 000 tarbimiskoha,» selgitas Kokk olukorda.

Ta lisas, et Paldiski LNG -terminal koosneb kolmest osast: sadamast, Eleringi rajatavast toruühendusest Balticconnectoriga ja laevast. Alexela ja Infortar vastutavad kai ja sadamarajatiste eest. Kevadel leppisid Eesti ja Soome valitsus kokku, et laev tuleb sinna, kus esimesena terminal valmis saab.

Komisjoni istungist võtavad osa Eleringi, Eesti Gaasi, Infortari ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles