N, 8.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Valitsus ei plaani tõsta ettevõtete tervisekulude piirmäära

BNS
Valitsus ei plaani tõsta ettevõtete tervisekulude piirmäära
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Spordiklubi.
Spordiklubi. Foto: Mailiis Ollino

Rahandusministeeriumi teatel ei plaani valitsus tõsta ettevõtetele tulu- ja sotsiaalmaksuvabastuse piirmäära tööandja kulutustele tervist edendavatele tegevustele, kuigi tööandjate sõnul on kiire hinnatõusu tingimustes senised piirmäärad ajale jalgu jäänud.

Ministeeriumi maksu- ja tollipoliitika osakonna juhataja Erle Kõomets tõi välja, et 2021. aastal kasutas ainult viis protsenti kõigist tööandjatest töötajate tervise edendamise kulude hüvitamise võimalust, mis on praegu 100 eurot kvartalis. Nendest omakorda kõigest neli protsenti kasutas ära kogu 400 eurot ning üle 400 euro aastas hüvitas 11 protsenti nendest tööandjatest. Keskmine hüvitise suurus töötaja kohta oli 92 eurot aastas.

«Kuna aastane keskmine hüvitise suurus ja tööandjate aktiivsus antud maksusoodustuse võimaldamisel töötajatele on madal, ei ole hetkel probleemiks liiga väike piirmäär. Probleemiks on pigem tööandjate vähene aktiivsus tervise edendamiseks tehtavate kulutuste hüvitamisel. Seega tuleb esmalt tõsta tööandjate aktiivsust meetme kasutamisel ning alles pärast selle eesmärgi täitmist on võimalik analüüsida piirmäära tõstmise vajalikkust,» selgitas Kõomets vastuses Eesti Tööandjate Keskliidu piirmäära tõstmise ettepanekule.

Keskliidu hinnangul on 2018. aastal jõustunud tulu- ja sotsiaalmaksuvabastus tööandja kulutustele tervist edendavatele tegevustele iganenud. «Tänaseks on ka nende teenuste hinnad tõusnud, mistõttu on 100 eurot kvartalis liiga väike limiit. Samuti ei mahu praeguse maksuvabastuse alla tervishoiuteenused, ravimid ja paljud teised otseselt tervishoiuga seotud kaubad ning teenused,» leidis keskliidu tegevjuht Arto Aas augusti lõpus ministeeriumile saadetud kirjas.

Märksõnad
Tagasi üles