N, 8.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Erikomisjon arutab riigiteede rahastamise jätkusuutlikkust

PM Majandus
Erikomisjon arutab riigiteede rahastamise jätkusuutlikkust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teeehitus Paides
Teeehitus Paides Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon peab täna avaliku istungi, kus arutab riigiteede rahastamise jätkusuutlikkust. Kell 13.15 algavat istungit saab jälgida Postimehe vahendusel.

Erikomisjoni esimehe Tõnis Möldri sõnul ei ole 2023. aasta riigieelarves ega ka riigi eelarvestrateegias teedevõrgu korrashoiuks ja arendamiseks täiendavaid vahendeid ning järgnevatel aastatel näeb riik praeguse perioodiga võrreldes ette rahastuse vähendamise. Tema sõnul näitas riigikontrolli kontrolliaruanne, et väheneva rahastuse ja kasvavate hindade juures ei suuda riik täita kõiki riigiteede säilitamiseks ja arendamiseks seatud eesmärke ning seetõttu võib lähiajal kannatada nii sõiduohutus kui ka teede kvaliteet. «Lisaks toob riigikontroll oma aruandes esile, et praeguse rahastuse juures ei suuda Eesti tagada üleeuroopalise teedevõrgu väljaehitamist kokku lepitud tähtajaks,» ütles ta.

Möldri sõnul soovitab riigikontroll riigil paika panna teehoiu prioriteedid ning rahastuse tagamise pikaajalise plaani ehk otsustada, milliseid investeeringuid ja millises järjekorras ellu viia. «Soovimegi saada istungil ülevaate riigiteede rahastamise vajadustest ja võimalustest ning sellest, millised on riigi edasised plaanid,» lausus ta.

Erikomisjoni istungile on kutsutud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi asekantsler Ahti Kuningas, teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter ja teedetalituse juhataja Julia Bergštein, transpordiameti peadirektori ülesandeid täitev Ele Reiljan ja taristu haldamise teenistuse direktor Janar Tükk, MTÜ Eesti Taristuehituse Liidu juhatuse esimees Sven Pertens ja tegevjuht Tarmo Trei ning riigikontrolli peakontrolör Ines Metsalu-Nurminen ja auditijuht Silver Jakobson.

Märksõnad
Tagasi üles