N, 1.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

On, mida oodata: brittide maksukoorem kergeneb veelgi

Merike Lees
, majandusajakirjanik
On, mida oodata: brittide maksukoorem kergeneb veelgi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Liz Truss alustab oma peaministrikarjääri maksulangetustega.
Liz Truss alustab oma peaministrikarjääri maksulangetustega. Foto: Tayfun Salci

Ühendkuningriigi peaminister Liz Truss plaanib tuleval aastal mitmeid maksukärpeid lisaks sel nädalal juba väljakuulutatutele, teatas Telegraph.

Uued maksukärped hõlmavad tulumaksu edasist vähendamist ning soodustusi hoiustajatele ja lastetoetuste taotlejatele ning need kuulutatakse tõenäoliselt välja järgmise aasta eelarve raames, teatas ajaleht.

Briti riigikantsler Kwasi Kwarteng teatas reedel maksude läbivaatamisest koos eelarve suurima maksulangetusega alates 1972. aastast.

Raporti kohaselt koostavad riigikassa ametnikud maksusüsteemi läbivaatamisel nimekirja punktidest, mis vähendavad brittide motivatsiooni rohkem teenida.

Edasised maksukärped võivad suurendada veelgi survet naelale. Reedel välja kuulutatud 220 miljardi naelsterlingi suurune poliitiline kärbe kukkutas naela kursi alla 1,11 dollari esimest korda pärast 1985. aastat.

Eluaegsete ja iga-aastaste pensionide ülevaatamine, mis praegu julgustab töötajaid ennetähtaegselt pensionile jääma, et vältida «maksulõksu», võib tuua kasu kuni 1,6 miljonile maksumaksjale, teatas Telegraph. Töötajad, kes teenivad rohkem kui 100 000 naela, saavad aruande kohaselt ka täieliku tulumaksusoodustuse, mis on kuni 5000 naelsterlingit aastas.

Truss kaalub ka maksu kaotamist neile, kes teenivad rohkem kui 50 000 naela ja taotlevad lastetoetusi.

Märksõnad
Tagasi üles