K, 30.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Kriisi ei paista: müük maapiirkonna uusarendusse läheb mühinal

PM Majandus
Kriisi ei paista: müük maapiirkonna uusarendusse läheb mühinal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Foto: LVM kinnisvara

Ajaloolises Neeme kalurikülas osteti sarikapeoks ehk 10 nädalaga ära üle poole arhitekt Ülar Marki loodud ülisäästlikest ridaelamuboksidest.

Reedeseks sarikapeoks oli Tallinnast pooletunnise autosõidu kaugusele kerkiva Pärituule Residentside esimese etapi 20st suuresti robotite ehitatud ridaelamuboksist müüdud või broneeritud juba 13.

«Pärituule majad kerkivad väga kiiresti, aga juulis müüki alustades ei arvanud, et kümne nädalaga üle poole ära ostetakse,» kirjeldas kiiret müügiedu LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing.

Pärituule Residentside arendaja Sten Tikk kinnitas, et uue elupiirkonna rajamine ajaloolisse kalurikülla oli riskantne otsus.

«Me teame, mis on kaasaegseimad trendid põhjamaade elamuturul, aga ei teadnud, kas Eesti inimesed neid hindavad,» rõhutas ta. «Aga mõte natuke linnast ära kolida leidis sooja vastuvõtu, huvi on suur ning sarikapeole saabus uusi naabreid tervitama ka Neeme küla kogukond,» rääkis Tikk.

Pärituule Residentside majad valmivad koostöös Kodea majatehasega. Esimese etapi 20 kodu valmivad tänavusteks jõuludeks, järgmine etapp 20 koduga jaanipäevaks.

Ajaloolises Neeme külas asuvad lasteaed, kool, pood, söögikohad, sadam, rand ja kergliiklusrajad.

Märksõnad
Tagasi üles