N, 8.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

11 miljardit Briti naela kaotab nädala pärast kehtivuse

Merike Lees
, majandusajakirjanik
11 miljardit Briti naela kaotab nädala pärast kehtivuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Kui täna saab 20- ja 50-naelaseid rahatähti vahetada veel rahavahetuspunktides, siis 1. oktoobrist saab seda teha vaid ilmudes isiklikult BOE Londoni peakorterisse Threadneedle Streetil.
Kui täna saab 20- ja 50-naelaseid rahatähti vahetada veel rahavahetuspunktides, siis 1. oktoobrist saab seda teha vaid ilmudes isiklikult BOE Londoni peakorterisse Threadneedle Streetil. Foto: ARSHAD ARBAB

Brittidel on jäänud veel vaid üks nädal, et kulutada viimased 11 miljardit naela ringlusse jäänud paberpangatähti, mis kaotavad kehtivuse.

Alates 30. septembrist ei võta Ühendkuningriigi ettevõtted enam vastu peaaegu 6 miljardit naelsterlingit vanu 50-naeseid ja enam kui 5 miljardit 20-naelast, teatas Inglismaa keskpank reedel. See on kokku rohkem kui 360 miljonit sedelit, kirjutas Bloomberg.

Inimesed saavad paberraha vahetada uue, plastitaolisest polümeerist valmistatud valuuta vastu, ilmudes isiklikult BOE Londoni peakorterisse Threadneedle Streetil, saates need posti kaudu või teatud postkontoritesse. Paljud kommertspangad lubavad neid ka kontodele hoiustada.

Neljapäeva hommikul ulatus BOE sularahavahetuspunktide järjekord juba tänavale.

20- ja 50-naelaste paberpangatähtede kaotamine viib Ühendkuningriigi ülemineku lõpule uutele polümeerpangatähtedele. BOE teatas, et kõiki valuuta polümeerversioone, millel on kuninganna Elizabeth II portree, saab endiselt tavapäraselt kasutada.

Märksõnad
Tagasi üles