L, 24.09.2022

Venemaa mobiliseerib lennufirmade töötajaid

PM Majandus
Venemaa mobiliseerib lennufirmade töötajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Aerofloti Airbus A350-900 lennuk Šeremetjevo rahvusvahelises lennujaamas.
Aerofloti Airbus A350-900 lennuk Šeremetjevo rahvusvahelises lennujaamas. Foto: Maxim Shemetov

Venemaa lennufirmade ja lennujaamade töötajad on hakanud saama sõjaväkke kutsumise teateid pärast seda, kui president Vladimir Putin andis korralduse osaliseks sõjaväeliseks mobilisatsiooniks, teatas ajaleht Kommersant reedel allikatele tuginedes.

 

Vähemalt viie lennufirma, sealhulgas Venemaa suurima lennufirma Aerofloti, töötajad ja enam kui 10 lennujaama töötajad said teateid juba järgmisel päeval pärast seda, kui Putin andis korralduse mobilisatsiooni korraldamiseks, teatas Kommersant.

Kolme ettevõtte allikate sõnul võib potentsiaalselt 50-80% töötajatest olla sõjaväkke kutsutud, kusjuures Aeroflotile lähedane allikas ütles, et enam kui pool kontserni kolme lennufirma töötajatest võidakse potentsiaalselt sõjaväkke kutsuda. Aeroflot keeldus kommentaare andmast.

Enamik lennufirmade pilootidest on lennukoolide sõjaliste osakondade väljaõppe saanud reservohvitserid või sõjaväeteenistuse läbinud eraisikud.

Vähemalt viis ettevõtet on hakanud koostama ja kaks on juba saatnud nimekirja töötajatest, kes peaksid olema vabastatud ajateenistusest, sest vabastus on kriitiline mitte ainult pilootide ja lennujuhtide, vaid ka tehniliste, kaubandus- ja IT-spetsialistide jaoks, ütles Kommersant.

Putin andis kolmapäeval korralduse Venemaa esimeseks mobilisatsiooniks pärast Teist maailmasõda ja toetas plaani annekteerida osa Ukrainast, mis ajendas osa ajateenistusse kutsutud venelasi riigist lahkuma.

Kaitseminister Sergei Šoigu ütles kolmapäeval, et kokku kutsutakse umbes 300 000 reservväelast, kes on lahingukogemusega spetsialistid.

Kõik Venemaa mehed peavad 18-27-aastaselt läbima üheaastase ajateenistuse, kuigi ülikoolide üliõpilased võivad selle asemel saada valitud õpingute kõrval ka sõjalise teaduskonna õpetust.

Märksõnad
Tagasi üles