K, 30.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

AK FOOKUS ⟩ Berliini ja Pekingit liitev majandusköidik ähvardab lõdveneda

Tõnis Oja
, majandusajakirjanik
Berliini ja Pekingit liitev majandusköidik ähvardab lõdveneda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Saksamaa tollased juhtivad sotsiaaldemokraadid – liidukantsler Gerhard Schröder (paremalt), siseminister Otto Schily ja transpordiminister Manfred Stolpe – sõlmisid detsembris 2004 Pekingis 17 Saksa-Hiina kaubanduslepingut.
Saksamaa tollased juhtivad sotsiaaldemokraadid – liidukantsler Gerhard Schröder (paremalt), siseminister Otto Schily ja transpordiminister Manfred Stolpe – sõlmisid detsembris 2004 Pekingis 17 Saksa-Hiina kaubanduslepingut. Foto: Ute Grabowsky/photothek.net/Scanpix

Euroopa Liidu liikmesriikidest on Hiina majandusega kõige rohkem läbi põimunud just Saksamaa. Viimase 20 aasta jooksul on need kaks riiki nii teineteisest kui ka globaliseerumisest rohkem kasu saanud kui ükskõik milline teine riikide paar.

Saksamaa majandus ei ole üksnes suures, et mitte öelda fataalses sõltuvuses Venemaa naftast ja gaasist, vaid veelgi enam on Euroopa suurim majandus seotud ja sõltuvuses Hiina majandusest. Praegu käib Saksamaal suur majanduse ümbermõtestamine, sest lisaks äralõikamisele Venemaa energiast, eriti gaasist, kavatsetakse vähendada sidemeid ka Hiina majandusega.

Märksõnad
Tagasi üles