Uuring: tööjõupuudus on märgatavalt töökoormust tõstnud

PM Majandus
Copy
42 protsenti toitlustus- ja majutussektori töötajatest, tunnetas töökoormuse kasvu. Foto on illustratiivne,
42 protsenti toitlustus- ja majutussektori töötajatest, tunnetas töökoormuse kasvu. Foto on illustratiivne, Foto: Elmo Riig

34 protsenti töötajatest leiab, et nende töökoormus on aastaga kasvanud, selgus CVKeskus.ee ja Palgainfo Agentuuri tööturu-uuringu tulemustest. Kõige enam on töökoormus kerkinud toitlustuse ja majutuse valdkonnas ning riigiasutustes töötavatel inimestel.

Rohkem kui 10 000 töövõtjat kaasanud uuringus paluti töötajatel hinnata, kuidas on nende töökoormus praegusel ametikohal aastaga muutunud. 34% vastajatest leidis, et töökoormus on kasvanud, vaid 9% töötajatest tunnetas selle vähenemist.

Tööd on tänavu pidanud märksa enam tegema majutus- ja toitlustusvaldkonna inimesed, kus veel eelmisel aastal oli töötamine tervisekriisist tulenevalt tugevalt piiratud. «Kui eelmisel aastas leidsid tervelt 27% toitlustus- ja majutussektori töötajatest, et nende töökoormus on vähenenud, siis tänavu on olukord vastupidine – vaid 7% valdkonnas töötavatest inimestest tunnetas töökoormuse vähenemist ja tervelt 42% töötajatest töökoormuse kasvu,» tõi esile CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

Neis sektorites on tänavu tööjõuvajadus hüppeliselt kasvanud, mis on tõenäoliselt ka peamine töökoormuse kasvu põhjustav tegur – nii majutus- kui ka toitlustusvaldkonnas on tänavu tööpakkumiste arvud kasvanud rohkem kui üheski teises, lisas Auväärt. Näiteks turismisektoris (sh majutus) avaldasid tööandjad tänavu esimesel poolaastal tervelt 182% ja toitlustuses 69% rohkem tööpakkumisi kui möödunud aastal samal ajal.

Tööandja küsitluses tõi samuti kolmandik ettevõtetest esile, et nad on korraldanud tööd töötajate vahel ümber, et katta tööjõuvajadus olemasolevate töötajatega.

Töökoormus on tuntavalt kerkinud ka riigiasutuste töötajatel, kus 42% tunnetab töökoormuse kasvu. Aastaga on keskmisest enam tööd lisandunud ka sotsiaaltöö-, turundus-, personali-, tervishoiu- ja kaubandusvaldkondadesse, kus töökoormuse kasvu tunnetab enam kui 38% töötajatest.

Asukoha järgi määratledes on pealinnas töökoormus kasvanud 35%, Tartus 32% ja Pärnus 30% töötajatest. Kõige vähem on töökoormuse kasvu täheldanud Jõgeva inimesed, kus töökoormuse kasvu tajub 27% töötajatest.

Kõige suurem hüpe töökoormuses on aga toimunud Saaremaal ja Võrumaal, kus enam kui 36% töötajatest tunnetab töökoormuse kasvu.

Valdkonnad, kus töökoormus on aastaga enim kasvanud

Majutus ja toitlustus (+42%)

Riigiasutused ja kohalikud omavalitsused (+42%)

Sotsiaaltöö ja hooldamine (+41%)

Turundus, reklaam, suhtekorraldus ja kommunikatsioon (+39%)

Personalitöö (+39%)

Tervishoid ja meditsiin (+38%)

Kaubandus, müük, klienditeenindus, sisseost ja varustamine (+38%)

Pangandus ja kindlustus (+37%)

Juhtimine, konsultatsioonid, analüüs ja arendus (+36%)

Põllumajandus, metsandus ja kalandus (+35%)

Sõltumatu uuringufirma Palgainfo Agentuur ja tööportaal CVKeskus.ee korraldavad kaks korda aastas Eesti mahukaima tööturu- ja palgauuringu, mille käigus küsitletakse tööandjaid ja töövõtjaid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles