E, 20.03.2023

Läti maksuamet nõuab Boltilt 1,4 miljonit eurot maksmata makse

Läti maksuamet nõuab Boltilt 1,4 miljonit eurot maksmata makse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Bolti takso Riias.
Bolti takso Riias. Foto: Ints Kalnins/ Reuters/ Scanpix

Läti maksuamet nõuab Boltilt 1,4 miljoni euro ulatuses maksmata maksude tasumist, teatas pühapäeval Läti uudistesaade De Facto.

Tegemist on Bolti teise Lätist maksude vältimise eest saadud trahviga. Varasem trahv oli summas 200 000 eurot. Ettevõte on mõlemad otsused edasi kaevanud.

De Facto tõi samas oma rerportaažis esile, et Bolti endine konkurent Yandex lahkus Lätist ilma sentigi makse maksmata, kuid sellele ettevõttele trahvi oodata pole. Maksumameti selgitusel peab Bolt makse maksma oma ärimudeli tõttu. Yandex tegutses Lätis aga ilma esindust või tütarettevõtet registreerimata, mistõttu ei pea firma ka tulumaksu maksma.

Bolti esindajate sõnul on ettevõte maksnud kõik maksuameti poolt nõutud maksud. «On erinevad arvamused, kuidas ettevõtete tulumaksu tuleks arvutada, arvestades Läti ja Eesti vahel sõlmitud maksulepet. Kohtule on esitatud apellatsioonkaebus, et selgitada maksude maksmisel rakendatavat metodoloogiat,» lisasid nad.

Bolti pressiesindaja Kristiin Jets selgitas Postimehele, et tegemist on vaidlusega, mis puudutab püsivale tegevuskohale omistatava tulu korrektset arvutamist Eesti-Läti maksulepingu valguses. Läti maksuamet ei olnud nõus Bolti poolt deklareeritud ning tasutud maksudega 2018. aastal ja arvutas need teistsuguse metodoloogia alusel ümber.  «Kuna Bolt peab oluliseks maksude tasumist õigesti ning õigeaegselt kõigis jurisdiktsioonides, kus tegutseme, tasus Bolt maksuameti poolt määratud täiendavad maksud koos intressidega 2022. aasta juunis, kuid esitas kohtule kaebuse, kuna peame Läti maksuameti poolt rakendatavat metodoloogiat ebaõiglaseks,» lisas ta. 

Bolt alustas Lätis tegevust 2016. aastal, siis veel Taxify nime all. Bolti mobiilirakendust haldab Lätis Eesti ettevõte Bolt Operations, kuid firmal on Lätis esindus, mis ei ole küll registreeritud ettevõttena, kuid siiski peaks ettevõte sealse tegevuse eest tulumaksu tasuma.

Märksõnad
Tagasi üles