Enefit Greeni suurim tuulepark alustab tootmist aprillis

Merike Lees
, majandusajakirjanik
Copy
Enefit Green juhi Aavo Kärmase sõnul finantseeritakse Leedu tuuleparkide ehitust pikaajalistest elektrimüügilepingutest laekuva rahaga.
Enefit Green juhi Aavo Kärmase sõnul finantseeritakse Leedu tuuleparkide ehitust pikaajalistest elektrimüügilepingutest laekuva rahaga. Foto: Eero Vabamägi

Enefit Greeni Akmene tuulepargi ehitus on aktiivselt käimas ning park alustab plaanide kohaselt tootmist 2023. aasta aprillis. Eilsel, 8. septembri nurgakivi tseremoonial said kaks uue pargi tuulikut nimed Enefiti klientide järgi.

Enefit Greeni nõukogu esimees Hando Sutter lausus, et tuuleenergia tootmise suurendamine leevendab energiapuudust ja toob tarbijate jaoks elektri hinda alla. «Kõige pikema mõjuga lahendus energiakriisile on taastuvenergia lisandumine ja neid investeeringuid soodustava finantskeskkonna hoidmine,» sõnas ta.

Enefit Greeni tegevjuhi Aavo Kärmase sõnul tegutseb ettevõte Leedu energiaturul aktiivselt nii elektritootja kui ka uute jaamade arendajana.

«Meil on Leedus ehituses kaks tuuleparki ja nende rajamiseks on sõlmitud pikaajalised elektrimüügilepinguid klientidega, kes soovivad energiahinna mitmeteks aastateks fikseerida. Sellised pikad lepingud muudavad uute taastuvelektri jaamade ehitamise äriliselt võimalikuks ja annavad kliendile kindlustunde kõikuvate energiakulude suhtes,» ütles Kärmas.

Enefiti Leedu tegevjuht Vytenis Koryzna märkis, et ettevõttel on Leedus 100 000 klienti, kes soovivad just kohapeal toodetud rohelist energiat tarbida.

«Klientide rolli tähtsuse rõhutamiseks otsustasime anda Akmene tuulepargi kahele tuulikule nimed klientide järgi. Üks turbiinidest saab nime äriklient Roquette Amilina järgi, kes esimesena sõlmis pikaajalise elektrimüügilepingu. Teine uue pargi tuulik saab nime Povilas Petrauskase järgi, kes oli meie 100 000ndes klient Leedus,» ütles Koryzna.

75 megavatise võimsusega Akmene tuulepark on üks kahest Enefit Greeni ehituses tuulepargist. Pargi 14 tuulikut hakkavad aastas tootma ca 258 gigavatt-tundi rohelist elektrit, mis katab 80 000 keskmise majapidamise tarbimise.

Akmene tuulepargi ehitus algas tänavu veebruaris, elektritootmine algab järgmise aasta aprillis ning projekt on plaanitud lõplikult valmima 2023. aasta kolmandas kvartalis.

Enefit Green on Baltimaade suurim tuuleenergia tootja, kelle eesmärk on suurendada 2026. aastaks taastuvenergia tootmist neli korda ehk 1900 megavatini.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles