L, 10.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Augustis liikus suursaarte ja mandri vahel pea 330 000 reisijat

BNS
Augustis liikus suursaarte ja mandri vahel pea 330 000 reisijat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hiiumaa liini parvlaev Tiiu Rohuküla sadamas.
Hiiumaa liini parvlaev Tiiu Rohuküla sadamas. Foto: Herman-Erik Isop

Suursaarte vahelist parvlaevaliiklust korraldava TS Laevade augustikuu statistika kohaselt kasvas üle Väinamere reisivate inimeste arv võrreldes eelmise aasta sama ajaga kolm protsenti, 328 431 inimeseni, kellest 229 913 teenindas ettevõte Virtsu-Kuivastu ja 98 518 Rohuküla-Heltermaa liinil.

TS Laevade juhatuse esimehe Indrek Randveeri sõnul tõusevad saarte vahel liikuvate reisijate numbrid taas rekordilise 2020. aasta lähistele. «Tänavu augustis olid üheks reisijate arvu kasvu põhjuseks ka palavad ilmad, mis inimeste huvi saarte külastamise vastu suurendasid. Suurendasime reiside arvu ja tegime Virtsu-Kuivastu liinil aastases võrdluses pea kümnendiku võrra rohkem reise. Ka Rohuküla-Heltermaa liinil oleme väljumiste arvu suurendanud kolme protsendi võrra,» selgitas Randveer.

Selle tulemusel väljus augustis kahel liinil plaanitult 2481 reisi. TS Laevad jätkavad ka septembris suuremate reiside arvuga kui eelmisel aastal.

Augustis tehti parvlaev Regulaga täiendavalt 172 reisi ning 99,3 protsenti väljumistest toimus graafikujärgselt. Aasta varem oli sama näitaja 98,5 protsenti, lisas Randveer.

Sõidukeid ja haagiseid viisid TS Laevade parvlaevad augustis üle Väinamere 141 854, mida on kaks protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Sõiduautode arv jäi möödunud aastaga võrreldes samale tasemele ning veokite ja haagiste arv vähenes ühe protsendi. Busside arv kasvas 15 protsenti, jalg-, mootorrataste ja mopeedide arv kasvas aga 80 protsenti. Virtsu-Kuivastu liinil veeti augustis 100 637 sõidukit ning Rohuküla-Heltermaa liinil 41 217 sõidukit.

Märksõnad
Tagasi üles